Europos Komisija kviečia į konferenciją „Atrask Europos piliečių iniciatyvą"

2022-04-27

Gegužės 3 d. 17.00 – 18.30 val. Lietuvos laiku, (18.00 – 19.30 CET) Europos Komisija (EK) organizuoja nuotolinę konferenciją „Atrask Europos piliečių iniciatyvą".

Europos Komisija kviečia į konferenciją „Atrask Europos piliečių iniciatyvą

Kaip praneša EK, šis renginys yra skirtas visiems Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams, kurie domisi ES politika ir siekia daugiau sužinoti apie Europos piliečių iniciatyvas – demokratijos įrankį, galintį padėti piliečiams perkelti jiems rūpimus klausimus į ES lygmenį. 

Renginio metu bus galimybė pasiklausyti sėkmingų Europos piliečių iniciatyvų koordinatorių istorijų, sužinoti, kokius žingsnius reikia atlikti, norint pradėti Europos piliečių iniciatyvą ir gauti atsakymus, kaip šis dalyvaujamosios demokratijos įrankis gali padėti Jums išsakyti savo poziciją ES ir padėti inicijuoti pokyčius Jums svarbiose srityse. 

Nuotolinė konferencija vyks anglų kalba.

Norintys dalyvauti ir gauti prisijungimo duomenis, kviečiami registruotis –  https://europa.eu/citizens-initiative/discover-european-citizens-initiative-webinar_en

Išsamesnės informacijos apie šį renginį ieškokite ČIA

Ši nuotolinė konferencija yra vienas iš renginių, skirtų paminėti Europos piliečių iniciatyvos 10 metų sukaktį, kai ES piliečiai gali naudotis teise, suteikiančia jiems svaresnį balsą formuojant ES politiką. 

2012-aisiais startavusi Europos piliečių iniciatyva tapo nauju demokratiniu įrankiu ES valstybėse narėse gyvenantiems piliečiams kreiptis į Europos Komisiją ir inicijuoti jau galiojančių ES teisės aktų pakeitimą. 

Lietuvoje už Europos Sąjungos piliečių iniciatyvų koordinavimą, pritarimo parašų tikrinimą, EPI veiklų viešinimą ir sertifikatų apie iniciatyvas parėmusių Lietuvos Respublikos piliečių išdavimą yra atsakinga Vyriausioji rinkimų komisija

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt