ESBO paskelbė 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimų vertinimo misijos ataskaitą

2019-09-30

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Žmogaus teisių ir demokratinių institucijų biuras (angl. OSCE/ODIHR) š. m. rugsėjo 26 d. paskelbė 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimų vertinimo misijos ataskaitą.

ESBO paskelbė 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimų vertinimo misijos ataskaitą
Ataskaitoje pažymima, kad Prezidento rinkimai buvo konkurencingi, leidžiantys rinkėjui pasirinkti tarp aiškių politinių alternatyvų (kandidatų). Rinkimų kampanijos metu buvo paisoma pagrindinių laisvių. Šalies žiniasklaida išsamiai nušvietė ir sudarė sąlygas piliečiams priimti sprendimus. 
Rinkimų sistema, pasak misijos dalyvių veikė puikiai. Jie išreiškė bendrą pasitikėjimą rinkimų organizavimu ir pripažino, kad: „Tam tikri aspektai, susiję su rinkimų teisės aktais, gali būti tobulinami, bet Vyriausioji rinkimų komisija rinkimus vykdė veiksmingai, jų metu buvo matomas visuomenės pasitikėjimas rinkimų procesu".
Rinkimų organizavimo tobulinimui Lietuvoje tarptautiniai ekspertai pateikė ir rekomendacijas. Su šiomis rekomendacijomis ir visa  ESBO Ataskaita apie 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimus anglų kalba galima susipažinti ČIA.
 
 
Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6528
El. p.: komunikacija@vrk.lt