ESBO atstovai domisi VRK politinės kampanijos finansavimo informacine sistema

2017-07-10

Šiandien, liepos 10 d., Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) lankėsi Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Žmogaus teisių ir demokratinių institucijų biuro (angl. OSCE/ODIHR) atstovas Jacopo Leone.

ESBO atstovai domisi VRK politinės kampanijos finansavimo informacine sistema

Svečią priėmė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė. Susitikime dalyvavo VRK Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė ir šio skyriaus specialistai.

Vizito tikslas – susipažinti su VRK politinių partijų finansavimo kontrolės bei politinių kampanijų finansavimo kontrolės informacine sistema. Aptarti 2018 m. planuojamos surengti Baltijos šalių apskritojo stalo diskusijos finansavimo kontrolės tema galimybes Lietuvoje. Apskrito stalo diskusijoje dalyvautų Baltijos šalių ekspertai bei kontroliuojančių institucijų atstovai.

Kaip paminėjo ESBO atstovas, politinių partijų finansavimo bei politinių kampanijų kontrolės modelis ir šios informacinės sistemos veikimas Lietuvoje yra puikus pavyzdys. Tai buvo pastebėta ir ESBO 2016 m. spalio 9 d. Seimo rinkimų vertinimo misijos ataskaitoje.

Anot Jacopo Leones, Baltijos šalys ir kitos kaimyninės valstybės domisi Lietuvoje sukurta politinės kampanijos finansavimo informacine sistema, kadangi ji išsiskiria sąsajomis su kitų institucijų sistemomis (Valstybinės mokesčių inspekcijos, Teisingumo ministerijos). Todėl verta su kaimyninėmis šalimis pasidalinti gerąja praktika ir patirtimi.

Susitikimo nuotraukų albumą galima peržiūrėti paspaudus ant žemiau esančios nuotraukos.

2017 07 10