Diskusija – „E. ataskaitos politinių partijų finansavime: Baltijos šalių patirtis"

2018-04-03

Vyriausioji rinkimų komisija ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Žmogaus teisių ir demokratinių institucijų biuras (OSCE/ODIHR) organizuoja apskritojo stalo diskusiją – „E. ataskaitos politinių partijų finansavime: Baltijos šalių patirtis".

Diskusija – „E. ataskaitos politinių partijų finansavime: Baltijos šalių patirtis

Renginys vyks š. m. balandžio 12 d. (ketvirtadienį) Lietuvos Respublikos Seimo I rūmų Konstitucijos salėje (Gedimino pr. 53, Vilnius).

Diskusijoje dalyvaus OSCE/ODIHR, Tarptautinės rinkimų sistemų finansavimo institucijos (IFES), Tarptautinio demokratijos ir rinkimų paramos instituto (International IDEA), Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupės (GRECO) bei „Transparency International" Lietuvos skyriaus atstovai; taip pat institucijų, atsakingų už politinių partijų finansavimo kontrolę, atstovai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Ispanijos, Estijos, Latvijos, Norvegijos, Gruzijos, Ukrainos ir Serbijos.

 

Pirmojoje renginio dalyje Baltijos šalys pristatys savo šalių gerąją patirtį, organizuojant politinių partijų finansavimo elektroninių ataskaitų pateikimą.

Antrojoje dalyje bus diskutuojama apie tai, kaip ataskaitų pateikimas internetu gali padėti užtikrinti politinių partijų finansavimo taisyklių bei įstatymuose numatytų reikalavimų vykdymą.

Numatomos apskritojo stalo pranešimų temos: skaitmeniniai sprendimai politinių partijų finansinių ataskaitų rinkinių pateikimui ir paskelbimui; Baltijos šalių gerosios patirties projektuojant ir diegiant internetines (on-line) platformas pristatymas; kaip ataskaitų pateikimas internetu gali padėti užtikrinti politinių partijų finansavimo taisyklių bei įstatymuose numatytus reikalavimų vykdymą?; kaip užtikrinti teikiamų duomenų skaidrumą ir demokratiškumą?

Diskusija vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6942
El. p.: komunikacija@vrk.lt