Deklaracijas apie paskleistą politinę reklamą žiniasklaida turi pateikti iki balandžio 13-osios

2017-04-12

Rytoj, ketvirtadienį – paskutinė diena, kai viešosios informacijos rengėjai ar skleidėjai Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) privalo pateikti deklaraciją apie jų paskleistą politinę reklamą.

Deklaracijas apie paskleistą politinę reklamą žiniasklaida turi pateikti iki balandžio 13-osios

Likus dešimčiai dienų, t. y. iki balandžio 13-osios, iki naujų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimų Jonavos ir Šakių rajonų savivaldybėse bei Seimo nario rinkimų vienmandatėje Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje, viešosios informacijos rengėjai ar skleidėjai elektroninių ryšių priemonėmis VRK privalo pateikti jų paskleistos politinės reklamos deklaraciją.

Politinės kampanijos laikotarpiu viešosios informacijos rengėjai ar skleidėjai deklaraciją VRK teikia du arba tris (pakartotinio balsavimo atveju) kartus. Pakartotinis balsavimas šiuose rinkimuose vyks gegužės 7 d., todėl ataskaitos ir deklaracijos turės būti pateiktos dar kartą ne vėliau kaip likus 5 dienoms iki pakartotinio balsavimo, t. y., ne vėliau kaip iki š. m. gegužės 2 d.

Pasibaigus rinkimams, bet ne vėliau kaip per 25 dienas nuo galutinių rinkimų rezultatų paskelbimo dienos, t. y., ne vėliau kaip iki š. m. gegužės 25 d. VRK teikiamos galutinės ataskaitos ir deklaracijos. Jeigu vyks pakartotinis balsavimas, galutinės ataskaitos ir deklaracijos turės būti pateiktos ne vėliau kaip iki š. m. birželio 8 d.

Šią pareigą nustato Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo 16 str. 7d.

Tuo pačiu metu ir savivaldybių bei apygardos rinkimų komisijos taip pat teikia politinės reklamos stebėsenos duomenų ataskaitas.

Informacija, apie teikiamas viešosios informacijos rengėjo ar skleidėjo deklaracijas, skelbiama ir nuolat atnaujinama VRK interneto svetainėje.