Bregence įvyko tarptautinė konferencija apie elektroninio balsavimo naujoves

2017-11-02

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) Kompiuterinių technologijų skyriaus vedėjas Darius Gaižauskas, Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie Europos Tarybos kvietimu, 2017 m. spalio 25–27 dienomis dalyvavo konferencijoje apie elektroninio balsavimo naujoves Bregence (Austrijos Respublikoje).

Bregence įvyko tarptautinė konferencija apie elektroninio balsavimo naujoves

Vienas pagrindinių šios konferencijos tikslų – suburti elektroninio balsavimo specialistus ir aptarti elektroninio balsavimo naujoves, iššūkius bei patirtį.

Akademinės bendruomenės, politikos, valdžios ir verslo sričių atstovai atviroje diskusijoje sutelkė dėmesį į tris pagrindines temas: (1) saugumas, patogumas ir techniniai sprendimai; (2) administraciniai, teisiniai ir socialiniai klausimai; (3) rinkimai ir geroji patirtis, naudojant informacines technologijas.

Diskutuota ir apie informacinės sistemos bei duomenų apsaugos svarbą, efektyvių ir saugių įrankių parinkimą, kurie atitiktų šių dienų technologinį bei socialinės raidos lygį, kuris užtikrintų efektyvesnį ir skaidresnį rinkimų procesą.

Renginyje dalyvavo daugiau kaip šimtas elektroninio balsavimo specialistų iš Airijos, Australijos, Austrijos, Belgijos, Brazilijos, Danijos, Estijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Indijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos, Liuksemburgo, Meksikos, Nyderlandų, Norvegijos, Pietų Korėjos, Prancūzijos, Suomijos, Saudo Arabijos, Švedijos, Šveicarijos ir Vokietijos. 

Daugiau apie įvykusią tarptautinę elektroninio balsavimo konferenciją galite rasti ČIA.

Pranešimai ir straipsniai pristatyti konferencijos metu anglų kalba skelbiami ČIA.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982,
El. p.: komunikacija@vrk.lt