Birželio 17-ąją baigiasi politinės kampanijos dalyvių Marijampolės mero rinkimuose registracija

2017-06-16

Įstatymo numatyta tvarka kelti kandidatus ar išsikelti kandidatu galima tik prieš tai užsiregistravus savarankišku politinės kampanijos dalyviu. Partija ir rinkimų komitetas gali kelti kandidatus į savivaldybės tarybos narius – merus, o asmuo gali keltis pats, jeigu, pagal Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymą yra užsiregistravęs politinės kampanijos dalyviu.

Birželio 17-ąją baigiasi politinės kampanijos dalyvių Marijampolės mero rinkimuose registracija

Primename, kad užsiregistruoti savarankišku politinės kampanijos dalyviu galima ne vėliau kaip iki rinkimų likus 85 dienoms, t. y. iki š. m. birželio 17 d., šeštadienio. Kadangi termino pabaiga yra nedarbo diena, VRK priims registracijos dokumentus ir institucijos darbo valandomis (nuo 8.00 iki 17.00 val.) pirmąją darbo dieną – š. m. birželio 19 d. – po minėtojo šeštadienio.

Iki šiandienos savarankiškais politinės kampanijos dalyviais Marijampolės savivaldybės tarybos narių – merų rinkimuose buvo užregistruoti keturi politinės kampanijos dalyviai: dvi politinės partijos – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei Lietuvos socialdemokratų partijos iškelta kandidatė Irena Lunskienė ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos iškeltas kandidatas Kęstutis Traškevičius.

Registruojantis politinės kampanijos dalyviu, partijai ar rinkimų komitetui nebūtina pranešti kas bus keliamas kandidatu. Kandidatas turi būti nurodomas pateikiant pareiškinius dokumentus savivaldybės rinkimų komisijai. Daugiau apie dalyvių registravimo tvarką ir teikiamus dokumentus skaitykite ČIA.

Š. m. birželio 17 d. prasidės kandidatų į savivaldybės tarybos narius – merus pareiškinių dokumentų įteikimas VRK ir savivaldybės rinkimų komisijai. Pareiškinių dokumentų įteikimas VRK baigiamas iki rinkimų likus 65 dienoms (liepos 7 d.), savivaldybės rinkimų komisijai – 45 dienos iki rinkimų (liepos 27 d.). Pateikę pareiškinius dokumentus, įskaitant vieno vidutinio mėnesio atlyginimo dydžio rinkimų užstatą, pretendentai į kandidatus iki š. m. rugpjūčio 1 d. turės pateikti ir 370 jų kandidatavimą palaikančių rinkėjų parašų.

Pažymėtina, kad išaugus vidutiniam mėnesiniam darbo užmokesčiui padidėjo šiuose rinkimuose ir rinkimų užstatas, kuris yra 822,80 Eur.

Parašų rinkimo lapus iki š. m. rugpjūčio 1 d. privalu grąžinti savivaldybės rinkimų komisijai. Tik pakankamo rinkėjų palaikymo sulaukęs keliamas ar išsikėlęs asmuo bus įregistruotas kandidatu į Marijampolės savivaldybės tarybos narius – merus. Kandidatų į tarybos narius – merus sąrašai bus skelbiami ne vėliau kaip iki š. m. rugpjūčio 11 d.

Primename, kad Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimai vyks š. m. rugsėjo 10 d.