Bendradarbiaus Lietuvos ir Moldovos rinkimų organizatoriai

2015-11-30

Penktadienį Vilniuje pasirašytas Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) ir Moldovos Respublikos centrinės rinkimų komisijos (CRK) bendradarbiavimo susitarimas.

Bendradarbiaus Lietuvos ir Moldovos rinkimų organizatoriai

Jį pasirašė šių institucijų vadovai Zenonas Vaigauskas ir dr. Juris Čokanas (Iurie Ciocan).

Lietuva ir Moldova bendradarbiaus rinkimų ir referendumų organizavimo srityje – keisis sukaupta savo veiklos patirtimi, informacija, teisės aktais, stebėtojų ir specialistų delegacijomis, vykdys bendrus projektus, kartu rengs seminarus ir konferencijas.

VRK ir Moldovos CRK palaiko dalykiškus santykius. Tarp kitų užsienio delegacijų, atvykusių stebėti šiemet kovo 1 d. vykusių savivaldybių tarybų rinkimų, buvo ir moldavų. Šiemet birželį savivaldos rinkimus Moldovoje stebėjo VRK atstovės. Prieš porą mėnesių šioje šalyje lankėsi VRK atstovės, kurios dalijosi patirtimi, kokiais principais vadovaujantis politinėms partijoms skirstomos lėšos iš valstybės biudžeto, kaip jos naudojamos, apskaitomos, kaip už jų panaudojimą atsiskaitoma ir kaip šis procesas kontroliuojamas.

Bendradarbiavimo rinkimų ir referendumo organizavimo srityje susitarimas buvo pasirašytas baigiantis oficialiam Moldovos CRK delegacijos vizitui (daugiau apie jį skaityti ČIA).

Nuo pasirašymo dienos įsigaliojęs susitarimas sudarytas trejiems metams. Numatyta, kad nė vienai šaliai neprieštaraujant, susitarimas bus savaime pratęstas dar trejiems metams.

Nuotraukoje – susitarimą pasirašo (iš kairės) Z. Vaigauskas ir J. Čokanas.