Bauda už politinės reklamos skleidimo įkainių nepateikimą

2017-03-03

2017 m. sausio mėnesį Jurbarko rajono apylinkės teisme UAB „Sprinteris" vadovui T. M. buvo paskirta bauda už tai, kad leidinys „Nemuno kraštas" nedeklaravo politinės reklamos skleidimo įkainių.

Bauda už politinės reklamos skleidimo įkainių nepateikimą

UAB „Sprinteris" vadovui T. M. administracinio teisės pažeidimo byla buvo iškelta pagal Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos nario surašytą administracinių teisės pažeidimų protokolą dėl to, kad T. M., būdamas UAB „Sprinteris" vadovas, 2016 m. rugsėjo 2 d. išleido leidinį „Nemuno kraštas", kurio 11 ir 12 puslapiuose buvo išspausdinta politinės partijos Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) politinė reklama. Leidinio tiražas – 15000 egzempliorių. Nors politinė reklama buvo paskleista laikantis žymėjimo reikalavimų, tačiau leidėjas – UAB „Sprinteris" VRK nebuvo pateikęs politinės reklamos skleidimo įkainių, kaip to reikalaujama Lietuvos Respublikos politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo 16 straipsnyje, todėl padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos ATPK 207(9) straipsnio 1 dalyje.

T. M. kaltu neprisipažino. Teigė, kad jis nėra informacijos rengėjas ir skleidėjas. Esą informacijos leidėjai ir skleidėjai yra registruojami Kultūros ministerijos Viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų duomenų bazėje. Leidinys „Nemuno kraštas" nėra periodinis leidinys.

Teismas, įvertinęs įrodymus, nustatė, kad UAB „Sprinteris" vadovas padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos ATPK 207(9) straipsnio 1 dalyje, ir paskyrė 289 Eur baudą.

Nutarimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka per dvidešimt kalendorinių dienų.