Balsuoti Seimo rinkimuose užsienyje jau užsiregistravo per 2,5 tūkst. Lietuvos piliečių

2020-07-15

Per pirmąsias 15 dienų nuo elektroninės Lietuvos Respublikos piliečių, ketinančių balsuoti Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose, registracijos pradžios Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sulaukė 2534 prašymų įrašyti į balsuojančiųjų užsienyje sąrašus.

Balsuoti Seimo rinkimuose užsienyje jau užsiregistravo per 2,5 tūkst. Lietuvos piliečių

Aktyviausiai dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose siekia Jungtinėje Karalystėje gyvenantys Lietuvos piliečiai – jų VRK sistemoje registruota 635. Antroje vietoje – Vokietijoje gyvenantys lietuviai – prašymus balsuoti atsiuntė 222 rinkėjai. Didelį pilietinį aktyvumą rodo ir Belgijoje gyvenantys balsavimo teisę turintys piliečiai, iš šios šalies VRK sulaukė 177 prašymų įrašyti į balsuojančiųjų užsienyje sąrašus.

Už  Europos ribų gyvenantys ir teisę dalyvauti artėjančiuose Seimo rinkimuose turintys piliečiai taip pat aktyviai registruojasi balsuoti. Prašymų balsuoti ambasadose, konsulinės  įstaigos patalpose ar paštu sulaukta ir Japonijoje (96), Los Andžele (76), Niujorke (72), Čikagoje (46), Kanadoje (22), San Paule (11), Jungtiniuose Arabų Emyratuose (11), Kinijoje (8), Pietų Afrikos Respublikoje (5).  

VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės teigimu, šiemet fiksuojamas išaugęs užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių aktyvumas. Pasak jos, liepos 1 d. VRK paskelbus elektroninės Lietuvos Respublikos piliečių, ketinančių balsuoti artėjančiuose Seimo rinkimuose, registracijos pradžią, vien per pirmąją parą sulaukta daugiau kaip 500 prašymų registruoti, tad nenuostabu, kad praėjus 15 dienų prašymų įrašyti į balsuojančių užsienyje rinkėjų sąrašus skaičius pasiekė pustrečio tūkstančio.

VRK kviečia visus Lietuvos Respublikos piliečius, kurie š. m. spalio 11 d. vyksiančių Seimo rinkimų metu gyvens ar viešės užsienyje, registruotis ir balsuoti rinkimuose. Tai galima padaryti VRK elektroninių paslaugų portale www.rinkejopuslapis.lt  Čia užsiregistravę rinkėjai bus įtraukti į atitinkamos Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos rinkėjų sąrašus.

Norint jungtis prie sistemos pakanka įvesti asmens tapatybę patvirtinančius duomenis – vardą, pavardę, asmens kodą bei Lietuvos Respublikos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento numerį.

Registracijos prašyme rinkėjas turi nurodyti užsienio valstybę, kurioje jis gyvena ar yra laikinai apsistojęs ir įvesti adresą. Pildydamas duomenis registracijos prašyme rinkėjas taip pat turi pasirinkti, kokiu būdu jis pageidauja balsuoti: paštu, atvykstant į diplomatinę atstovybę, konsulinę įstaigą ar balsavimo punktą. Jei rinkėjas pageidauja balsuoti paštu, reikėtų įrašyti ir savo nuolatinės ar laikinos gyvenamosios vietos užsienio valstybėje adresą, bei pateikti savo kontaktinius duomenis. 

Atsižvelgdami į tai, kad dėl COVID-19 situacijos balsavimas ambasados ar konsulinės  įstaigos patalpose Seimo rinkimų metu gali būti apribotas, maloniai rekomenduojame registruotis balsuoti paštu.

Apie tai, kaip lengvai ir greitai užsiregistruoti balsuoti užsienyje, galite pamatyti žemiau. 

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt