Balsavimas iš anksto: per dvi dienas – apie pusantro tūkstančio rinkėjų

2015-06-05

Ketvirtadienį, antrąją balsavimo iš anksto dieną, pakartotiniuose Trakų ir Širvintų rajonų savivaldybių tarybų rinkimuose bei naujuose rinkimuose į Seimą vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje balsavo beveik tūkstantis rinkėjų.

Balsavimas iš anksto: per dvi dienas – apie pusantro tūkstančio rinkėjų

Šie rinkimai vyks už dviejų dienų, birželio 7-ąją. Tačiau rinkėjai tai galėjo padaryti ir iš anksto, trečiadienį arba ketvirtadienį, savivaldybėje arba vienos iš apskričių centriniame pašte. Be to, trakiškiai ir širvintiškiai balsuoti turėjo galimybę ir vieni kitų savivaldybėje.

Ketvirtadienį iš anksto balsavo 319 Širvintų rajono, 322 Trakų rajono bei 316 Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardos rinkėjų. Iš dešimties šalies apskričių centrinių paštų rinkėjai, iš viso 12, vakar balsavo tiktai Vilniaus ir Utenos apskričių centriniuose paštuose.

Birželio 3–4 dienomis iš anksto balsavo 507 Širvintų rajono, 514 Trakų rajono bei 544 Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardos rinkėjai. Iš 1 565 rinkėjų vos 20 pasirinko Vilniaus (19) ir Utenos (1) apskričių centrinius paštus, didžiajai daugumai patogiau balsuoti buvo savivaldybėse.

2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimuose iš anksto balsavo 583 Širvintų ir 1232 Trakų rajono rinkėjai. Per 2012 m. Seimo rinkimus Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje šis rodiklis buvo labai panašus – 595 rinkėjai.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Trakų rajono rinkėjų sąrašuose yra 28 775 asmenys, Širvintų rajono – 14 768, Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje – 30 194 asmenys. Iki birželio 1 d. rinkėjų kortelės buvo įteiktos atitinkamai 89 proc., 92 proc. ir 92 proc. rinkėjų.

Vakar buvo antroji balsavimo specialiuose paštuose diena. Balsuojama specialiai rinkimams sudarytuose paštuose: bausmės vykdymo vietose, areštinėse, ligoninėse, gydymo įstaigose (išskyrus poliklinikas), socialinės globos įstaigose. Balsavimas specialiuose paštuose vyks tris dienas, iki birželio 5-osios. Per dvi dienas balsavo 74 Širvintų, 84 Trakų ir 116 Varėnos–Eišiškių apygardos rinkėjų. Iš 274 specialiuose paštuose balsavusių rinkėjų 31 – nuteistasis, šiuo metu atliekantis bausmę vienuolikoje iš 16-os šalies laisvės atėmimo vietų.

Penktadienį prasidėjo balsavimas namuose. Pagal Savivaldybių tarybų ir Seimo rinkimų įstatymus, šitokia teisė yra suteikta tiktai neįgaliesiems, dėl ligos laikinai nedarbingiems ar 70 metų sukakusiems bei vyresniems rinkėjams. Namuose bus galima balsuoti taip pat ir šeštadienį.

Pakartotinių rinkimų Trakų ir Šilutės rajonuose prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK kovo 8 d. ir kovo 21 d. panaikino rinkimų šiose savivaldybėse rezultatus. Dėl šiurkščių minėto įstatymo pažeidimų Širvintų rajono savivaldybės mero rinkimų rezultatai buvo panaikinti kovo 22 d.

Nauji rinkimai į Seimą vienmandatėje Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje organizuojami, nes čia per 2012 m. rinkimus nugalėjęs Algis Kašėta šiemet kovo 15 d. buvo išrinktas Varėnos rajono meru ir atsisakė Seimo nario mandato.