Baigiamos dalinti rinkėjo kortelės

2017-09-01

Š. m. rugsėjo 2 d., šeštadienį, baigiasi rinkėjų kortelių įteikimas Marijampolės savivaldybės rinkėjams. Rinkėjo kortelė – tai informacinė pažyma rinkėjui apie rinkimus, vardinis kvietimas dalyvauti rinkimuose. Nešiodamas rinkėjo korteles komisijos narys išsiaiškina ar yra norinčių balsuoti namuose, ar yra asmenų neįtrauktų į rinkėjų sąrašą.

Baigiamos dalinti rinkėjo kortelės

Marijampolės savivaldybės tarybos narį – merą turi teisę rinkti apie
49 tūkstančius į sąrašus įtrauktų rinkėjų, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą šioje savivaldybėje. Š. m. rugsėjo 1 d. 14 val. duomenimis vardinės rinkėjo kortelės įteiktos 71 procentui rinkėjų. Beveik 20 procentų rinkėjų kortelių įteikti nepavyko. Pagrindinės priežastys – gyventojai neįsileido kortelių nešiotojų į namus, nebegyvena deklaruotu adresu ar yra išvykę, mirė ar nepavyko įteikti rinkėjo kortelės dėl kitų priežasčių. Ne visuomet rinkėjas randamas ir namuose. Tuomet jis savo pašto dėžutėje gali rasti įmestą nevardinį kvietimą atvykti balsuoti.

Primename, kad rinkėjo kortelė išrašoma pagal rinkėjų sąrašo sudarymo metu deklaruotą gyvenamąją vietą. Rinkėjas, kuris laiku negavo rinkėjo kortelės gali kreiptis į apylinkės rinkimų komisiją, kurios aptarnaujamoje teritorijoje gyvena.

Marijampolės savivaldybės rinkimų apylinkių adresus ir atsakingus asmenis galite rasti ČIA.

Rinkėjo kortelę Marijampolės savivaldybės rinkėjai gali atsispausdinti elektroninių paslaugų teikimo portale Rinkėjo puslapis, kuris pasiekiamas adresu www.rinkejopuslapis.lt.

Su atspausdinta ir pasirašyta rinkėjo kortele galite balsuoti paštu (specialiuose paštuose), iš anksto Marijampolės savivaldybės pastate, namuose arba rinkimų dieną balsuoti rinkėjo kortelėje nurodytoje rinkimų apylinkėje.

Vyriausioji rinkimų komisija atkreipia dėmesį, jog rinkėjas balsuoti gali ir neturėdamas rinkėjo kortelės. Rinkėjo kortelė būtina tik tuomet, kai balsuojama iš anksto (ne rinkimų dieną) ne rinkimų apylinkėje. Rinkimų dieną užtenka turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6942,
el. p.: komunikacija@vrk.lt