Arvydo Juozaičio skundas dėl VRK sprendimo atmestas

2019-07-08

Š. m. liepos 5 d. Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą dėl kandidato į Lietuvos Respublikos Prezidentus Arvydo Juozaičio skunda dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo „Dėl rinkimų įstatymuose nustatyto rinkimų agitacijos draudimo nesilaikymo", kuriuo pareiškėjo skundą atmetė kaip nepagrįstą.

Arvydo Juozaičio skundas dėl VRK sprendimo atmestas

Primename, kad 2019 m. kovo 2-3 dienomis vykusios Kaziuko mugės metu Vilniuje ir Klaipėdoje, renkant parašus už pretendentą būti kandidatu į Lietuvos Respublikos Prezidentus Arvydą Juozaitį, buvo pažeistas Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybos rinkimų įstatymo 53 straipsnio 1 dalyje įtvirtintas draudimas vykdyti rinkimų agitaciją likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos.

VRK 2019 m. kovo 15 d., vadovaudamasi Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nuostatomis, ir atsižvelgusi į VRK narių parengtą išvadą, priėmė sprendimą dėl rinkimų agitacijos draudimo nesilaikymo ir nusprendė atsakingiems asmenims taikyti Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 85 straipsnio 4 dalies numatytą administracinę atsakomybę už pažeidimo padarymą.

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6942
El. p.: komunikacija@vrk.lt