Prasideda išankstinis balsavimas Zanavykų rinkimų apygardoje 2018-09-26

Prasideda išankstinis balsavimas Zanavykų rinkimų apygardoje

Prasideda išankstinis balsavimas Zanavykų rinkimų apygardoje į Lietuvos Respublikos Seimą.

Patvirtintos 2019 metų rinkimų datos 2018-09-25

Patvirtintos 2019 metų rinkimų datos

Šiandien Seimas priėmė nutarimus, kuriais patvirtino rinkimų 2019 metais datas.

Dėl kompromituojančios medžiagos skelbimo 2018-09-25

Dėl kompromituojančios medžiagos skelbimo

Seimo rinkimų įstatymas numato, kad, jeigu, Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) paskelbus kandidatus, visuomenės informavimo priemonė paskelbia kandidatą į Seimo narius kompromituojančią medžiagą (vėliausiai tokius duomenis galima skelbti: visuomenės informavimo priemonėje, kuri leidžiama daugiau kaip tris kartus per savaitę, likus 5 dienoms iki rinkimų, kitose visuomenės informavimo priemonėse – 10 dienų iki rinkimų, bet visais atvejais kompromituojanti medžiaga apie kandidatą gali būti paskelbta ne vėliau kaip priešpaskutiniame iki rinkimų visuomenės informavimo priemonės leidinio numeryje), ji privalo suteikti galimybę kandidatui pareikšti atsakomąją nuomonę, kurią sudaro paskelbtos kompromituojančios medžiagos trumpas išdėstymas ir kandidato atsakymas.

Antikorupcinė prevencija rinkimų metu 2018-09-25

Antikorupcinė prevencija rinkimų metu

Vyriausioji rinkimų komisija (toliau – VRK) primena, kad Seimo rinkimų politinės kampanijos laikotarpiu ir rinkimų dieną, draudžiama tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai pirkti rinkėjų balsus, dovanomis ar kitokiu atlyginimu skatinti rinkėją dalyvauti arba nedalyvauti rinkimuose ir (arba) balsuoti už arba prieš vieną ar kitą asmenį, kurį numatoma kelti kandidatu, kandidatą arba kandidatų sąrašą, taip pat žadėti už balsavimą atsilyginti rinkėjams po rinkimų turint tikslą paveikti rinkėjų valią ir taip trukdyti piliečiams įgyvendinti rinkimų teisę. Šios nuostatos numatytos Seimo rinkimų įstatymo 5(1) straipsnio 1 dalyje.

Prezidento rinkimų kampanijos išlaidų deklaravimas 2018-09-20

Prezidento rinkimų kampanijos išlaidų deklaravimas

Pastaruoju metu VRK sulaukia pranešimų ir klausimų apie būsimus Respublikos Prezidento rinkimus ir būsimų kandidatų veiklą.

Seminaras apie  visuomeninių rinkimų komitetų steigimą ir jų veiklą 2018-09-19

Seminaras apie visuomeninių rinkimų komitetų steigimą ir jų veiklą

Artėjant savivaldybių tarybų rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (toliau – VRK) 2018 metų rugsėjo 25 dieną 13 val. organizuoja seminarą, skirtą aptarti visuomeninių rinkimų komitetų steigimą ir jų veiklą.

Valstybės biudžeto lėšos valdomos atsakingai 2018-09-19

Valstybės biudžeto lėšos valdomos atsakingai

Pastaruoju metu visuomenei buvo paskleista netiksli ir klaidinga informacija, esą Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija (VRK), organizuodama naujus Seimo nario rinkimus vienmandatėje Zanavykų rinkimų apygardoje Nr. 64 švaisto valstybės biudžeto lėšas. Atsakydami į VRK mestus kaltinimus pažymime, kad Komisija visada laikėsi ir laikosi teisės aktų, jai patikėtas valstybės biudžeto lėšas valdo atsakingai ir naudoja taupiai.

2018 m. rugsėjo 20 d. − Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdis 2018-09-19

2018 m. rugsėjo 20 d. − Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdis

2018 m. rugsėjo 20 d. 10 val. vyks Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdis.

VRK primena deklaruoti politinės reklamos įkainius 2018-09-17

VRK primena deklaruoti politinės reklamos įkainius

Vyriausioji rinkimų komisija (toliau – VRK) primena, kad politinės kampanijos laikotarpiu viešosios informacijos rengėjai ar skleidėjai politinę reklamą gali skleisti tik pagal visiems politinės kampanijos dalyviams vienodus įkainius ir sąlygas, pateiktus VRK.

Skelbiami preliminarūs rinkimų rezultatai į Lietuvos Respublikos Seimą Zanavykų rinkimų apygardoje 2018-09-16

Skelbiami preliminarūs rinkimų rezultatai į Lietuvos Respublikos Seimą Zanavykų rinkimų apygardoje

2018 m. rugsėjo 16 d. rinkimuose į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje Zanavykų rinkimų apygardoje varžėsi keturi partijų iškelti ir du save išsikėlę kandidatai: Irena Haase (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Giedrius Surplys (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Paulius Visockas (Lietuvos socialdemokratų partija), Vigilijus Jukna (Darbo partija), save išsikėlęs kandidatas Mindaugas Bastys, save išsikėlęs kandidatas Mindaugas Tarnauskas.