Informacija saviizoliacijoje esantiems rinkėjams

Saviizoliacijoje dėl Covid19 esantys rinkėjai turi teisę balsuoti namuose.

Kad pasinaudotumėte šia teise Jūs turite: 

  • užpildyti rinkėjo, esančio saviizoliacijoje, prašymo balsuoti namuose formą ,
  • pasirašytą formą nuskanuoti ar nufotografuoti (pasirašyti formą galima ir elektroniniu būdu);
  • jei nėra galimybės atsispausdinti, tiesiog atsiųskite užpildytą formą Vyriausiajai rinkimų komisijai el. paštu balsuok@vrk.lt;
  • sulaukti, kol su Jumis susisieks apylinkės rinkimų komisijos nariai ir informuos apie balsavimą namuose. 

Jei rinkėjas, kuris yra saviizoliacijoje ir neturi galimybės naudotis internetu, pateikti prašymą balsuoti namuose jis gali trumpuoju informacijos apie rinkimus teikimo numeriu 1855. Jo bus paprašyta nurodyti prašymo formai reikalingus asmens duomenis ir paprašyta patvirtinimo, kad jis sutinka, jog VRK ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras tvarkytų rinkėjo asmens duomens rinkėjų sąrašų sudarymo tikslais. 

Jeigu rinkėjai saviizoliuojasi ne tuose namuose, kuriuose yra deklaravę gyvenamąją vietą, prašymo balsuoti namuose saviizoliacijos metu formą turėtų pateikti iki spalio 20 d. (imtinai).

Rinkėjai, esantys saviizoliacijoje tuose namuose, kuriuose yra deklaravę savo gyvenamąją vietą, prašymą balsuoti namuose turėtų pateikti VRK iki spalio 21 d. (imtinai). 

Saviizoliacijoje esantys rinkėjai labai kviečiami nedelsti iki paskutinės dienos, užpildyti prašymo balsuoti namuose formą iki nustatyto termino ir pateikti Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), kad jiems būtų sudaryta tokia galimybė.

Vyriausioji rinkimų komisija, gavusi rinkėjų užpildytas formas iš saviizoliacijoje esančių asmenų, dėl šios informacijos patikrinimo kreipsis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), kuris ir informuos, ar rinkėjui diagnozuota Covid19 liga, ar jis yra įtariamas, kad serga, ar yra turėjęs sąlytį su sergančiuoju taip pat – ar rinkėjas yra grįžęs iš užsienio valstybės ir dėl šios priežasties privalomai saviizoliuojasi namuose.

Priklausomai nuo šių požymių, VRK informuos balsavimą namuose vykdančius rinkimų komisijų narius, kad šie pasiruoštų dėvėti jiems skirtas asmens apsaugos priemones ir tinkamai bei saugiai galėtų atlikti balsavimo namuose pas saviizoliacijoje esantį asmenį, procesą.

VRK iš NVSC gaus prašymo formą pateikusių rinkėjų duomenis, susijusius tik su Covid19 liga, apie jokias kitas rinkėjo turimas ligas VRK informacija nedisponuos. 

DĖMESIO! Spalio 19-20 d. veiks specialios išankstinio balsavimo vietos saviizoliacijoje esantiems rinkėjams. Norint į jas atvykti, nereikės jokios išankstinės registracijos! 

Saviizoliacijoje esantys rinkėjai, grįžę iš užsienio arba turėję sąlytį su sergančiais COVID-19 liga, išskyrus rinkėjus, kuriems diagnozuota COVID-19 liga (koronavirusinė infekcija), galės balsuoti iš anksto specialiai jiems skirtose išankstinio balsavimo vietose. 

Išankstinio balsavimo vietų saviizoliacijoje esantiems rinkėjams sąrašas:

Vilniuje – Laisvės pr. 5 („Litexpo" parodų ir kongresų centras);

Kaune – Europos pr. 27 (Aleksoto inovacijų pramonės parkas);  

Šiauliuose – Vilniaus 297 (Sporto gimnazijos salė);

Raseiniuose – Algirdo g. 1 (Turgavietė).

Saviizoliacijoje esančių rinkėjų balsavimas bus organizuojamas keturias dienas, spalio 19-22 d. nuo 7 val. iki 20 val. Šiose vietose balsuoti atvykę savo transportu gali tik saviizoliacijoje esantys rinkėjai. 

Rinkėjams, norintiems balsuoti šiose išankstinio balsavimo vietose, jokios išankstinės registracijos nereikės – pakaks su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę ir turėti asmeninį rašiklį.

Šiose išankstinio balsavimo vietose galės balsuoti saviizoliacijoje esantys rinkėjai, nepriklausomai nuo jų deklaruotos gyvenamosios vietos.

Rinkėjai į išankstinio balsavimo vietas, skirtas išimtinai tik saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, turėtų atvykti savo transportu. Atvykus balsuoti, rinkimų komisijos narys nustatys rinkėjo tapatybę, išduos jam balsavimo dokumentus, o rinkėjas, būdamas savo transporto priemonėje, užpildys balsavimo biuletenį, įdės jį į vokus, užklijuos ir grąžins rinkimų komisijos nariui.

Rinkėjams rekomenduojama vykti po vieną. Tačiau, jeigu viena transporto priemone atvažiuos du rinkėjai, antras rinkėjas, sėdintis keleivio vietoje, turėtų išlipti iš transporto priemonės ir balsuoti šalia transporto priemonės esančioje balsavimo kabinoje. Rinkėjui balsavus, balsavimo kabinos paviršiai bus dezinfekuojami.  

Svarbu! Leidimas iki 2 val. palikti izoliacijos vietą ir atvykti į išankstinio balsavimo vietą Vilniaus, Kauno, Šiaulių miestų ir Raseinių rajono savivaldybėse suteikiamas tik saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, grįžusiems iš užsienio arba turėjusiems kontaktą su COVID-19 sergančiais asmenimis.  Rinkėjus, kuriems diagnozuota COVID-19 liga (koronavirusinė infekcija), prašome likti namuose ir registruotis balsuoti namuose. 

Kilus klausimų, maloniai prašome skambinti trumpuoju informacijos teikimo numeriu 1855.