Dėl įrašymo į apylinkės rinkėjų sąrašą

Nesate deklaravęs gyvenamosios vietos? Esate įrašytas į nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą prie savivaldybės? Arba gyvenate ne toje savivaldybėje, kurioje deklaravote gyvenamąją vietą? O gal deklaravote, kad išvykote į užsienį? Tuomet ši informacija – Jums!

Ar gavote rinkėjo kortelę?

Jei ne, tuomet sužinokite, ar esate apylinkės rinkėjų sąraše – skambinkite trumpuoju telefono numeriu 1855 arba prisijunkite čia

Jei esate rinkėjų sąraše, savo rinkėjo kortelę galite atsispausdinti internete.

Tuomet rinkimų dieną galėsite balsuoti savo rinkimų apylinkėje arba iš anksto – bet kurioje savivaldybėje. Bet atminkite, kad balsuojant rinkimų dieną rinkėjo kortelė nėra būtina.

Neradote savęs nė viename rinkėjų sąraše?

1.      Jums tai pranešė informacijos telefono 1855 tarnyba ar apie tai sužinojote VRK interneto svetainėje.
Reikėtų susirūpinti ir paskubėti į savo rinkimų apylinkę. Sužinoti, kuriai rinkimų apylinkei pagal savo gyvenamąją vietą priklausote, galite interneto svetainėje arba paskambinę telefonu 1855 ir pasakę savo adresą. Nepamirškite pasiteirauti ir užsirašyti savo rinkimų apylinkės komisijos pirmininko telefono numerio.

2.       Paskubėkite kreiptis į savo rinkimų apylinkę – tai padaryti galite tiktai likus 8 dienoms (prieš paskutinį šeštadienį) iki rinkimų 16 val. Tą dieną baigiami tikslinti ir pradedami spausdinti galutiniai rinkėjų sąrašai, kurie bus naudojami rinkimų dieną. Pavėlavęs liksite toje rinkimų apylinkėje, kurioje deklaruota Jūsų gyvenamoji vieta.

3.      Jeigu tai kita savivaldybė nei gyvenate, rinkimų apylinkėje Jums reikės užpildyti F5 formos prašymą ( ). Atminkite, kad komisija gali paprašyti įrodyti, jog tikrai esate rinkėjas, gyvenantis jų apylinkės teritorijoje.

Rinkimų apylinkių kontaktiniai duomenys skelbiami VRK svetainėje ir telefonu 1855.

Papildoma informacija besidomintiems, kaip sudaromi rinkėjų sąrašai