Pretendentai į Kelmės ir Trakų rajonų merų postus jau renka rinkėjų parašus

2021-08-02

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad pareiškinių dokumentų dalyvauti Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių-merų rinkimuose pateikimo terminas artėja prie pabaigos. Šiuos dokumentus pateikę pretendentai į kandidatus jau renka juos remiančių rinkėjų parašus.

Pretendentai į Kelmės ir Trakų rajonų merų postus jau renka rinkėjų parašus

Rinkėjų parašus politinės kampanijos dalyviai galės rinkti iki š. m. rugpjūčio 26 d.

Kelmės rajono savivaldybėje kandidatuojantį asmenį savo parašu turi paremti ne mažiau kaip 200 Kelmės rajono savivaldybės rinkėjų. Trakų rajono savivaldybėje kandidatuojantys asmenys turi surinkti ne mažiau kaip 230 juos palaikančių rinkėjų parašų.

Savo parašu paremti pretendentus į kandidatus gali tik nuolatiniai Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių gyventojai. Pasirašyti už patinkantį kandidatą (ar kelis iš jų) galima ir elektroninių paslaugų portale Rinkėjo puslapis.

VRK atkreipia dėmesį, kad rinkėjas gali pasirašyti už vieną arba kelis kandidatus. Svarbu žinoti, kad užskaitomas tik vienas rinkėjo parašas, t. y. jei rinkėjas pasirašė elektroniniu būdu, popieriniame lape jam pasirašyti nebereikia (ir atvirkščiai).  

Tik pakankamo rinkėjų palaikymo sulaukęs ir įstatymų numatytus reikalavimus atitinkantis asmuo bus registruojamas kandidatu į Kelmės arba Trakų rajono savivaldybės tarybos narius-merus.

Rinkėjų parašų rinkimo lapai politinės kampanijos dalyviams išduodami per tris dienas nuo pareiškinių dokumentų pateikimo. Galutinis terminas pateikti pareiškinius dokumentus savivaldybės rinkimų komisijai ir dalyvauti šiuose rinkimuose yra rugpjūčio 6 d. 17 valanda.

Galutinis registruotų kandidatų sąrašas VRK interneto svetainėje bus skelbiamas iki rinkimų likus 30 dienų – š. m. rugsėjo 10 d.

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt