VRK skelbia oficialiai registruotų kandidatų į Kelmės ir Trakų rajonų merus duomenis

2021-09-10

Rugsėjo 10 d., likus 30 dienų iki naujų Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei atveria prieigą prie registruotų kandidatais į šių savivaldybių merus asmenų duomenų.

VRK skelbia oficialiai registruotų kandidatų į Kelmės ir Trakų rajonų merus duomenis

Juose – privaloma publikuoti informacija apie kandidatus, jų deklaruotą turtą, turimus teistumus, kandidatų biografijos ir kt. 

Informacija apie kandidatus nuo rugsėjo 10 d. rinkėjams tampa prieinama viešai. Ją galite rasti VRK interneto svetainėje.  

Dalyvauti 2021 m. spalio 10 d. vyksiančiuose rinkimuose VRK sprendimu  užregistruoti kandidatai:

Nuo rugsėjo 10 d. visi kandidatai turi lygią teisę pasisakyti ir skelbti savo ar juos iškėlusios partijos rinkimų programą.

Taip pat, vadovaujantis Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 46 str. 3 d., nuo šios dienos iki kol įsigalios galutiniai rinkimų rezultatai, kandidatai be VRK sutikimo negali būti traukiami baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyta jų laisvė. 

VRK primena, kad kandidatams yra draudžiama naudotis tarnybine padėtimi valstybės, savivaldybių ar Europos Sąjungos institucijose, įstaigose, organizacijose ar organuose, taip pat Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje, regioniniuose transliuotojuose ar savivaldybių visuomenės informavimo priemonėse vykdant rinkimų agitaciją. Taip pat yra draudžiama pavesti tai daryti kitiems asmenims ar kaip nors kitaip naudojantis tarnybine padėtimi bandyti paveikti rinkėjų valią. 

 

 

 

 

 

 

 

Nauji Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimai vyks spalio 10 d.

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt