Rinkimų komisijos tęsia pasirengimą Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimams

2021-09-16

Artėjant Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) surengė nuotolinius mokymus už šių rinkimų procesus atsakingiems rinkimų komisijų nariams.

Rinkimų komisijos tęsia pasirengimą Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimams

Rugsėjo 14 d. surengtuose mokymuose „Rinkimų prieinamumo užtikrinimas rinkėjams, turintiems negalią" rinkimų komisijų nariams, atsakingiems už rinkimų organizavimą ir vykdymą, buvo pristatyti būdai, kaip tinkamai paruošti balsavimo patalpas užtikrinant, kad jose būtų patogu balsuoti negalią turintiems asmenims. 

Šiuos mokymus VRK surengė bendradarbiaudama su nevyriausybinėmis organizacijomis, atstovaujančiomis skirtingas negalios formas turinčių asmenų interesus. 

Lietuvos negalios organizacijų forumo projektų vadovė Lina Garbenčiūtė mokymų metu pasidžiaugė, kad pastaruosius kelerius metus pritaikant informacijos apie rinkimus pateikimą ir įrengiant balsavimo vietas žmonėms su negalia yra padarytas didžiulis proveržis ir balsuoti atvykstantiems neįgaliesiems yra sudaromos sąlygos patogiau ir paprasčiau išreikšti savo pilietinę valią rinkimuose.    

Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių narių – merų rinkimų komisijų narius supažindino, su kokiais iššūkiais rinkimų metu susiduria rinkėjai, turintys klausos negalią, bei pateikė patarimų, kaip padėti tokiems rinkėjams užtikrinti sklandų balsavimo procesą. 

Lietuvos žmonių su negalia sąjungos programų vadovė Ginta Žemaitaitytė kalbėjo, kokių priemonių imtis, kad į rinkimų apylinkes galėtų patogiai patekti ir judėjimo negalią turintys rinkėjai, patarė, į kokius svarbius aspektus atsižvelgti, siekiant, kad rinkimų apylinkės būtų kuo patogiau įrengtos, kad neįgalieji galėtų patogiai balsuoti.   

Rugsėjo 16 d. Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos atstovas Justinas Knieža rinkimų komisijų narius supažindino su kibernetinio saugumo aspektais ir galimų kibernetinių incidentų prevencija. 

Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų – merų rinkimai vyks spalio 10 d.  

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt