Tarptautinei rinkimų organizatorių bendruomenei pristatyta VRK patirtis

2021-09-30

Rugsėjo 28-30 d. Bukarešte (Rumunijoje) vykusioje Europos rinkimų organizatorių asociacijos (ACEEEO) 30-oje metinėje konferencijoje pristatyta Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) veikla politinių kampanijų finansavimo kontrolės srityje bei Lietuvos patirtis organizuojant rinkimus Covid-19 pandemijos metu.

Tarptautinei rinkimų organizatorių bendruomenei pristatyta VRK patirtis

Rugsėjo 29 d. vykusios sesijos „Pinigai ir politika. Tendencijos ir svarbiausi pokyčiai per pastaruosius du dešimtmečius" metu Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė skaitė pranešimą apie politinių kampanijų finansavimą Lietuvoje ir šioje srityje įvykusius pokyčius ypatingą dėmesį skiriant VRK įdiegtai ir naudojamai informacinei sistemai. Taip pat kalbėta apie tai, kaip tikrinamas politinėms kampanijoms skiriamų aukų teisėtumas ir vertinamas išlaidų pilnumas bei atkleidžiamos nedeklaruotos politinių kampanijų išlaidos.    

Rugsėjo 30 d. surengtoje sesijoje „Covid-19. Išmoktos pamokos" Mokymų ir komunikacijos skyriaus patarėja Indrė Ramanavičienė kalbėjo apie VRK patirtį organizuojant 2020 m. Seimo rinkimus koronaviruso pandemijos metu akcentuodama komunikacijos su rinkėjais svarbą ir naujus, neįprastus ir veiksmingus rinkėjų informavimo apie balsavimą pandemijos metu būdus. Renginio dalyviams taip pat pristatytos ir naujos balsavimo vietos: Drive-in punktai rinkėjams, esantiems saviizoliacijoje ir balsavimo apylinkė Vilniaus Lukiškių aikštėje, kurios buvo pritaikytos pernai Lietuvoje vykusių Seimo rinkimų metu ir sulaukė itin teigiamo rinkėjų įvertinimo. 

Dėl pasaulinės pandemijos sukeltų apribojimų, gyvai minėtoje konferencijoje dalyvavo 45 dalyviai. Nuotoliniu būdu buvo užsiregistravę dar apie kelias dešimtis rinkimų organizatorių iš įvairių pasaulio valstybių. 

Europos rinkimų organizatorių asociacijos metinės konferencijos kasmet rengiamos vis kitoje valstybėje. Lietuvoje jos buvo organizuotos du kartus – 1998 ir 2018 metais. 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt