Patvirtinti galutiniai rinkėjų sąrašai Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimuose

2021-10-05

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinius naujų Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimuose turinčių teisę balsuoti rinkėjų sąrašus.

Patvirtinti galutiniai rinkėjų sąrašai  Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimuose

VRK vienbalsiai priėmė sprendimą, kad Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimuose balsavimo teisę turės iš viso 51 767 šių savivaldybių gyventojai.  

Kelmės rajono savivaldybės rinkėjų sąraše yra 23 801 rinkėjas. Trakų savivaldybės tarybos narį – merą teisę rinkti turės 27 966 rinkėjai. 

Kelmės rajono savivaldybėje daugiausia rinkėjų yra A. Mackevičiaus apylinkėje (2822) ir Centro apylinkėje (2602), mažiausiai – Pašiaušės apylinkėje (167) ir Pavėžupio (192). 

Trakų rajono savivaldybėje daugiausiai rinkėjų yra Klevų apylinkės rinkėjų sąraše (2753) ir Lentvario apylinkėje (2523). Mažiausiai – Ismonių (233) ir Vaickūniškių (277) apylinkėse. 

Informacinius pranešimus apie rinkimus Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybėse gyventojams platinę rinkimų komisijų nariai iki rugsėjo pabaigos rinkėjams išnešiojo 94 proc. pranešimų. 

Balsavimas iš anksto vyks spalio 6-7 dienomis nuo 8 iki 20 valandos Kelmės rajono savivaldybės pastate (Vytauto Didžiojo g. 58, Kelmė) ir Trakų rajono savivaldybės pastate (Vytauto g. 33, Trakai).  

Balsavimas specialiuose punktuose bus organizuojamas spalio 6-8 dienomis sveikatos priežiūros įstaigose, globos namuose, įkalinimo vietose ir kt.  

Balsavimas namuose vyks spalio 8-9 dienomis. Jo metu balsuos rinkėjai, turintys teisę balsuoti namuose: neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys ar juos prižiūrintys asmenys, dėl ligos laikinai nedarbingi žmonės, sulaukę 70 metų ir vyresni asmenys bei rinkėjai, esantys saviizoliacijoje dėl COVID-19 ir pateikę prašymus balsuoti namuose.  

Balsavimas rinkimų dieną vyks spalio 10-ąją nuo 7 iki 20 valandos rinkimų apylinkėse. 

VRK primena, kad rinkėjai eidami balsuoti pasiimtų asmens dokumentą, dėvėtų nosį ir burną dengiančią veido apsaugos priemonę bei turėtų savo asmeninį rašiklį. Pamiršusiems atsinešti rašymo priemones, balsavimo vietoje bus suteikiamos daugkartinės, kurias rinkimų komisijų nariai reguliariai dezinfekuos. Dėl trumpo kontakto rinkimų apylinkėse ir asmens apsaugos priemonių dėvėjimo, rinkėjams turėti galimybių pasą einant į rinkimus yra rekomenduojama, tačiau nėra privaloma. 

Rinkėjams, patenkantiems į rizikos grupes, rekomenduojama ateiti rytinėmis balsavimo valandomis, t. y. nuo 7 iki 9 valandos ryto, kai balsavimo vietose būna mažiau žmonių. Į balsavimo patalpą taip pat patariama nesivesti kitų asmenų, kurie nebalsuoja, stengtis nesibūriuoti bei laikytis saugaus bent vieno metro atstumo nuo rinkimų komisijų narių ir kitų rinkėjų. 

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt