Spalio 6 dieną Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimuose prasideda balsavimas iš anksto

2021-10-06

Trečiadienį, spalio 6 d., prasideda išankstinis balsavimas Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimuose.

Spalio 6 dieną Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimuose prasideda balsavimas iš anksto

Balsavimas iš anksto vyks spalio 6-7 dienomis, nuo 8 ryto iki 20 valandos vakaro, Kelmės rajono savivaldybės pastate (Vytauto Didžiojo g. 58, Kelmė) ir Trakų rajono savivaldybės pastate (Vytauto g. 33, Trakai).  

Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių negalės atvykti spalio 10 d., kviečiami pasinaudoti galimybe balsuoti šiuose rinkimuose išankstinio balsavimo dienomis.

Spalio 6-8 dienomis balsavimo procesas taip pat bus organizuojamas specialiuose punktuose: sveikatos priežiūros įstaigose, globos namuose, įkalinimo vietose ir kt. 

Spalio 8-9 dienomis rinkimų komisijų nariai vykdys balsavimą rinkėjų namuose. Jo metu balsuos tie rinkėjai, kurie turi teisę balsuoti namuose: neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys ar juos prižiūrintys asmenys, dėl ligos laikinai nedarbingi žmonės, sulaukę 70 metų ir vyresni asmenys bei rinkėjai, esantys saviizoliacijoje dėl Covid19 ir pateikę prašymus balsuoti namuose.

Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybėse vyksiančių rinkimų metu saviizoliacijoje esantys rinkėjai, kurie pageidauja balsuoti namuose, iki spalio 9 d. 12 valandos turi pateikti prašymą atitinkamos savivaldybės (Kelmės rajono ar Trakų rajono) rinkimų komisijai. Prašymo formą rasite ČIA.

Prašymą galima pateikti dviem būdais: 

  1. užpildyti registracijos formą ir atsiųsti ją atitinkamos savivaldybės rinkimų komisijai elektroniniu paštu: 
  • Kelmės rajono savivaldybės rinkimų komisijos el. paštas: kelmesrajono18@lrvrk.lt; 
  • Trakų rajono savivaldybės rinkimų komisijos el. paštas: trakurajono52@lrvrk.lt. 
  1. paskambinti atitinkamos savivaldybės rinkimų komisijai telefonu ir užsiregistruoti: 
  •  Kelmės rajono savivaldybės rinkimų komisijos tel. 8 666 22482; 
  • Trakų rajono savivaldybės rinkimų komisijos tel. 8 666 22483. 

 

Spalio 10-oji – pagrindinė Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimų diena, kai rinkėjai balsuos savo apylinkėse nuo 7 ryto iki 20 valandos vakaro. 

Rinkėjams, patenkantiems į rizikos grupes, rekomenduojama ateiti rytinėmis balsavimo valandomis, kai balsavimo vietose būna mažiau žmonių. Į balsavimo patalpą taip pat patariama nesivesti kitų asmenų, kurie nebalsuoja, stengtis nesibūriuoti bei laikytis saugaus bent vieno metro atstumo nuo rinkimų komisijų narių ir kitų rinkėjų. Dėl trumpo kontakto rinkimų apylinkėse ir asmens apsaugos priemonių dėvėjimo, rinkėjams einant į rinkimus turėti galimybių pasą rekomenduojama, tačiau nėra privaloma. 

Primename, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti asmens dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią veido apsaugos priemonę bei turėti savo asmeninį rašiklį. Pamiršusiems atsinešti rašymo priemones, balsavimo vietoje bus suteikiamos daugkartinės priemonės, kurias rinkimų komisijų nariai reguliariai dezinfekuos. 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt