Preliminarūs rinkimų rezultatai: dėl Trakų rajono mero posto antrajame ture varžysis Jaroslav Narkevič ir Andrius Šatevičius

2021-10-10

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimuose nė vienas iš pirmajame rinkimų ture dalyvavusių Trakų rajono savivaldybėje kandidatavusių asmenų nesurinko Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme nustatytos balsų daugumos, todėl spalio 24 d. bus organizuojamas pakartotinis balsavimas, kuriame varžysis du pirmajame rinkimų ture daugiausiai rinkėjų balsų surinkę kandidatai.

Preliminarūs rinkimų rezultatai: dėl Trakų rajono mero posto antrajame ture varžysis Jaroslav Narkevič ir Andrius Šatevičius

Preliminariais duomenimis, daugiausiai  rinkėjų balsų surinko Jaroslav Narkevič ir Andrius Šatevičius.   

Primename, kad Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad išrinktu laikomas tas kandidatas, kuris pirmojo balsavimo metu gavo daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų, jeigu rinkimuose dalyvavo ne mažiau kaip 40 procentų į savivaldybės rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų.

Tokiu atveju, jei rinkimuose dalyvavo mažiau kaip 40 procentų į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų, išrinktu laikomas tas kandidatas, kuris gavo daugiausia, bet ne mažiau kaip 20 procentų visų į savivaldybės rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų balsų.

Jeigu pirmąjį kartą balsuojant mero rinkimuose nė vienas kandidatas nesurenka reikiamos balsų daugumos, ne vėliau kaip po dviejų savaičių nuo balsavimo dienos, t. y. spalio 24 d., rengiamas pakartotinis balsavimas dėl dviejų kandidatų į merus, gavusių daugiausia balsų balsuojant pirmą kartą. Pasibaigus pakartotiniam balsavimui išrinktu laikomas tas kandidatas į merus, kuris surenka daugiau balsų. 

Dėl Trakų rajono savivaldybės tarybos nario – mero posto varžėsi 6 kandidatai: Ramūnas Aušrotas (Nacionalinis susivienijimas), Adas Jakubauskas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Jonas Kietavičius (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Jaroslav Narkevič (Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga), Dainius Narkevičius (Lietuvos socialdemokratų partija), Andrius Šatevičius (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis).

 

 

Spalio 10 d. 23 val. duomenys 

Rinkėjų aktyvumas rinkimų dieną

Balsavimo rezultatai

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt