Preliminarūs rinkimų rezultatai: dėl Kelmės rajono mero posto II ture susikaus Stasys Jokubauskas ir Ildefonsas Petkevičius

2021-10-11

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimuose nė vienas iš pirmajame rinkimų ture dalyvavusių Kelmės rajone kandidatavusių asmenų nesurinko Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme nustatytos balsų daugumos, todėl spalio 24 d. bus organizuojamas pakartotinis balsavimas, kuriame varžysis du pirmajame rinkimų ture daugiausiai rinkėjų balsų surinkę kandidatai.

Preliminarūs rinkimų rezultatai: dėl Kelmės rajono mero posto II ture susikaus Stasys Jokubauskas ir Ildefonsas Petkevičius

Preliminariais duomenimis, daugiausiai  rinkėjų balsų surinko Stasys Jokubauskas ir Ildefonsas Petkevičius.

Primename, kad Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad išrinktu laikomas tas kandidatas, kuris pirmojo balsavimo metu gavo daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų, jeigu rinkimuose dalyvavo ne mažiau kaip 40 procentų į savivaldybės rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų.

Tokiu atveju, jei rinkimuose dalyvavo mažiau kaip 40 procentų į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų, išrinktu laikomas tas kandidatas, kuris gavo daugiausia, bet ne mažiau kaip 20 procentų visų į savivaldybės rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų balsų.

Jeigu pirmąjį kartą balsuojant mero rinkimuose nė vienas kandidatas nesurenka reikiamos balsų daugumos, ne vėliau kaip po dviejų savaičių nuo balsavimo dienos, t. y. spalio 24 d., rengiamas pakartotinis balsavimas dėl dviejų kandidatų į merus, gavusių daugiausia balsų balsuojant pirmą kartą. Pasibaigus pakartotiniam balsavimui išrinktu laikomas tas kandidatas į merus, kuris surenka daugiau balsų.

Dėl Kelmės rajono savivaldybės tarybos nario – mero posto varžėsi 8 kandidatai:  Stasys Jokubauskas (Lietuvos socialdemokratų partija), Jolita Koryznienė (Visuomeninis rinkimų komitetas „Už augančią Kelmę"),  Ildefonsas Petkevičius (išsikėlęs pats),  Juozas Rimkus (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga),  Algirdas Sakalauskas (Darbo partija),  Lina Samulytė (Lietuvos žaliųjų partija), Egidijus Ūksas (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Dalia Viliūnienė (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis). 

 

 

 

Preliminarūs rezultatai spalio 11 d. 00.05 val. duomenimis. 

Rinkėjų aktyvumas rinkimų dieną

Balsavimo rezultatai

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt