Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimuose sudarytos sąlygos balsuoti asmenims su negalia

2021-10-06

Atsižvelgdama į negalią turinčių rinkėjų poreikius, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja apie rinkimuose naudojamas priemones, kuriomis bus užtikrinamas patogus balsavimo procesas į Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimus atvykstantiems rinkėjams su negalia.

Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimuose sudarytos sąlygos balsuoti asmenims su negalia

Remdamiesi Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių pateikta informacija publikuojame sąrašus apylinkių, kurios yra pažymėtos neįgaliųjų ženkliuku ir pritaikytos balsuoti asmenims su judėjimo negalia:

Kelmės rajono savivaldybės rinkimų apylinkės

Trakų rajono savivaldybės rinkimų apylinkės

Rūpindamasi, kad balsuoti atėjusiam klausos negalią turinčiam rinkėjui informacija apie rinkimus būtų labiau suprantama, VRK inicijavo, kad Kelmės ir Trakų merų rinkimuose balsuosiantys piliečiai, turintys klausos negalią, galėtų per „Skype" programėlę susisiekti su gestų kalbos vertėjais, kurie bus pasirengę padėti komunikuoti su rinkimų komisijų nariais.

Rinkimų metu rinkėjams su klausos negalia iš savo išmaniųjų įrenginių, per „Skype" paskambinus vaizdo skambučiu į 24/7LGKvertimas, bus suteikiamos vertimo į gestų kalbą paslaugos. 

Regėjimo negalią turintiems rinkėjams VRK užsakymu pagamintos specialios rinkimų biuletenių įmautės Brailio raštu, kurios bus balsavimo vietose ir kuriomis naudodamiesi aklieji ir silpnaregiai galės balsuoti be kitų asmenų pagalbos, asmeniškai ir slaptai. 

Atvykęs į rinkimų apylinkę, rinkėjas turėtų paprašyti rinkimų komisijų narių išduoti jam rinkimų biuletenį, kuris jau įdėtas į šią specialią įmautę. Joje yra ta pati informacija, kaip ir rinkimų biuletenyje, taip pat – Brailio raštu surašytos kandidatų pavardės, šalia kurių – specialiai iškirpti laukeliai, kuriuose rinkėjas galės pažymėti savo pasirinkimą.    

Siekiant užtikrinti rinkėjo balsavimo slaptumą, pabalsavęs rinkėjas turėtų išimti iš įmautės balsavimo biuletenį, įmesti jį į balsadėžę, o įmautę, kuria pasinaudojo balsuodamas, pasilikti sau. Jos grąžinti rinkimų komisijai nebereikia. 

VRK taip pat pasirūpino, kad kiekvienoje rinkimų apylinkėje būtų specialių padidinamųjų stiklų, skirtų silpnaregiams rinkėjams. Šie padidinamieji stiklai balsavimo dienomis bus kiekvienoje rinkimų apylinkėje. Jais taip pat kviečiami naudotis ir vyresnio amžiaus rinkėjai. 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt