Prasideda išankstinis balsavimas antrajame Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimų ture

2021-10-20

Pakartotinio balsavimo metu Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybėse varžosi pirmajame rinkimų ture šiose savivaldybėse daugiausiai rinkėjų balsų surinkę kandidatai.

Prasideda išankstinis balsavimas antrajame Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimų ture

Kelmės rajono savivaldybėje pakartotinio balsavimo metu bus galima balsuoti už Stasį Jokubauską, iškeltą Lietuvos socialdemokratų partijos, ir Ildefonsą Petkevičių (išsikėlęs pats). 

Trakų rajono savivaldybėje rinkėjai spręs, kas taps jų rajono savivaldybės meru –  Jaroslav Narkevič, iškeltas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos ar Andrius Šatevičius, iškeltas Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio.  

Pasibaigus pakartotiniam balsavimui išrinktais bus laikomi tie du kandidatai, kurie savo savivaldybėse surinks daugiau balsų. 

Svarbiausios pakartotinio balsavimo datos:

  • pakartotinis balsavimas iš anksto vyks spalio 20-21 dienomis, nuo 8 ryto iki 20 valandos vakaro, Kelmės rajono savivaldybės pastate (Vytauto Didžiojo g. 58, Kelmė) ir Trakų rajono savivaldybės pastate (Vytauto g. 33, Trakai).  
  • pakartotinis balsavimas specialiuose punktuose bus organizuojamas spalio 20-22 dienomis sveikatos priežiūros įstaigose, globos namuose, įkalinimo vietose ir kt.;
  • pakartotinis balsavimas namuose vyks spalio 22-23 dienomis. Jo metu balsuos rinkėjai, turintys teisę balsuoti namuose: neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys ar juos prižiūrintys asmenys, dėl ligos laikinai nedarbingi žmonės, sulaukę 70 metų ir vyresni asmenys bei rinkėjai, esantys saviizoliacijoje dėl Covid19 ir pateikę prašymus balsuoti namuose;
  • pakartotinis balsavimas rinkimų dieną vyks spalio 24-ąją, kai rinkėjai balsuos savo apylinkėse nuo 7 ryto iki 20 valandos vakaro. 

Balsavimo metu rinkėjas turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kuriame yra nuotrauka ir asmens kodas: pasą, asmens tapatybės kortelę, vairuotojo arba pensininko pažymėjimą. Taip pat kiekvienas rinkėjas privalo dėvėti veidą ir nosį dengiančias apsaugos priemones, rekomenduojama į balsavimo vietas atsinešti savo rašiklį.  

Primename, kad Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimų pakartotinio balsavimo metu balsuoti turi teisę tik tie rinkėjai, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą atitinkamai Kelmės rajono ar Trakų rajono savivaldybėje iki š. m. liepos 12 dienos.

Daugiau informacijos apie rinkimus galima rasti www.vrk.lt

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt