Europos Komisija registravo piliečių iniciatyvą „Stabdykime (((5G))): būkime susieti, bet saugiai"

2021-10-21

Europos Komisija informuoja apie užregistruotą naują Europos piliečių iniciatyvą (EPI) „Stabdykime (((5G))): būkime susieti, bet saugiai", kuria norima pasiūlyti teisės aktus, kuriais būtų užtikrinta geresnė viso, kas gyva, apsauga nuo tam tikrų pavojų, kuriuos, jų teigimu, kelia radijo dažnio elektromagnetinių laukų ir mikrobangų spinduliuotė.

Europos Komisija registravo piliečių iniciatyvą „Stabdykime (((5G))): būkime susieti, bet saugiai

Š. m. spalio 7 d. užregistruotos iniciatyvos organizatoriai siekia užtikrinti taip pat ir aplinkos apsaugą nuo kitokio pobūdžio poveikio, kurį, jų manymu, kelia 5G ir su tuo susijusi skaitmenizacija bei veiksminga asmens duomenų, tvarkomų naudojant šių naujų formų ryšių technologijas, apsauga nuo kibernetinių nusikaltimų.

Europos Komisijos sprendimas užregistruoti iniciatyvą yra teisinio pobūdžio ir neturi įtakos nei galutinėms teisinėms ir politinėms EK išvadoms dėl šios iniciatyvos, nei jos sprendimui dėl veiksmų ėmimosi ar nesiėmimo tuo atveju, jei iniciatyva susilauks būtino palaikymo.

Tam, kad dėl šios Europos piliečių iniciatyvos būtų pradėtas Europos Sąjungos politikos formavimas, reikia, kad Europos Sąjungos piliečiai, gyvenantys bent 7 skirtingose valstybėse narėse, ir sulaukę amžiaus, nuo kurio galima balsuoti Europos Parlamento rinkimuose, per vienerius metus surinktų ne mažiau kaip vieną milijoną Europos Sąjungos piliečių parašų, palaikančių šią iniciatyvą. 

Plačiau apie šią Europos piliečių iniciatyvąhttps://bit.ly/3C5zsUR    

Išreikšti palaikymą kitoms Europos piliečių iniciatyvoms galima čia https://bit.ly/3iUEX1w

Lietuvoje už Europos Sąjungos piliečių iniciatyvų koordinavimą yra atsakinga Vyriausioji rinkimų komisija. 

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt