Kelmės ir Trakų rajonų merų rinkimų antrajame ture balsavo daugiau kaip 18 tūkst. rinkėjų

2021-10-28

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, praėjusią savaitę vykusio Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimų pakartotinio balsavimo metu bendrai į rinkimus atėjo kiek daugiau kaip 35 procentai rinkėjų nuo viso šiuose rinkimuose balsavimo teisę turinčių rinkėjų skaičiaus.

Kelmės ir Trakų rajonų merų rinkimų antrajame ture balsavo daugiau kaip 18 tūkst. rinkėjų

Analizuojant rinkėjų aktyvumo statistiką, VRK duomenys rodo, kad iš viso į rinkimų II turą atėjo 18 147 rinkėjai. 7 006 rinko Kelmės rajono savivaldybės tarybos narį – merą, o 11 141 prie balsadėžių sprendė, kas yra vertas Trakų rajono mero posto.

Pakartotinio balsavimo metu Kelmės rajono savivaldybės rinkėjų aktyvumas buvo mažesnis nei pirmajame ture ir siekė beveik 29,5 procento (pirmajame rinkimų ture buvo 34 proc.). Aktyviausiai Kelmėje balsavo rinkėjai, kurių amžius siekia 75 ir daugiau metų. Jų prie balsadėžių atvyko beveik 23 proc. nuo visų balsavusių šios savivaldybės gyventojų. Didesnė dalis jų buvo moterys, sulaukusios 75 ir daugiau metų – jų balsavimo aktyvumas rinkimų antrajame ture siekė 16,1 procento.  Vangiausiai Kelmės rajono savivaldybėje balsavo 18-24 ir 25-34 metų amžiaus rinkėjų grupė. Jų prie balsadėžių susirinko atitinkamai 3,7 ir 6 proc. 

II turo Kelmės rajono savivaldybės rinkėjų aktyvumo statistika 

 

 

 

 

 

 

Trakų rajono savivaldybėje šių rinkimų pakartotinio balsavimo metu rinkėjų aktyvumas išaugo.  Antrojo rinkimų turo metu prie balsadėžių atėjo beveik 6 proc. daugiau rinkėjų, nei jų balsavo per pirmąjį rinkimų turą ir bendras rinkėjų aktyvumas pasiekė beveik 39,8 procento rinkėjų nuo visų rinkimų teisę šioje savivaldybėje turinčių rinkėjų skaičiaus. Kaip ir pirmajame rinkimų ture, taip ir pakartotinio balsavimo metu, aktyviausiai šioje savivaldybėje balsavo 55-64 metų amžiaus grupės rinkėjai. Jų prie balsadėžių atėjo 20,5 procento nuo visų Trakuose balsavusių rinkėjų skaičiaus.  Mažiausiai aktyvios grupės, balsavusiios Trakų rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų antrajame ture – 18-24 ir 25-34 metų amžiaus rinkėjai. Rinkti savo savivaldybės merą atvyko 5,3 procento 18-24 metų amžiaus jaunuolių ir 11,7 procento 25-34 metų amžiaus rinkėjų (nuo balsavusių rinkėjų skaičiaus). 

II turo Trakų rajono savivaldybės rinkėjų aktyvumo statistika

 

 

 

 

 

 

Rinkėjų aktyvumo duomenys pagal lytis rodo, kad iš viso Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimuose balsavo: Kelmės rajono savivaldybėje –  58,5 proc. moterų ir 41,5 proc. vyrų; Trakų rajono savivaldybėje – 57,6 proc. moterų ir 42,4 proc. vyrų. 

Kelmės rajono savivaldybės tarybos nariu – meru išrinktas save išsikėlęs Ildefonsas Petkevičius.

Trakų rajono savivaldybės tarybos nariu – meru rinkėjai išrinko Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio iškeltą kandidatą Andrių Šatevičių. 

Abiejų turų Kelmės ir Trakų rajono savivaldybių rinkėjų aktyvumo statistika

 

 

 

 

 

Balsavimo rezultatai

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt