Europos Komisija registravo naują piliečių iniciatyvą dėl aplinkos apsaugos

2021-10-29

Europos Komisija (EK) informuoja apie užregistruotą naują Europos piliečių iniciatyvą „Raginame veikti, kad aplinkos apsaugos klausimas būtų įtrauktas į visų sričių politiką".

Europos Komisija registravo naują piliečių iniciatyvą dėl aplinkos apsaugos

Šia iniciatyva norima parengti pasiūlymą dėl teisės akto, kuriuo būtų siekiama užtikrinti, kad valstybės narės, veikdamos nacionaliniu mastu, atsižvelgtų į aplinkos apsaugos aspektus.

EK sprendimas užregistruoti iniciatyvą yra teisinio pobūdžio ir neturi įtakos nei galutinėms teisinėms EK išvadoms dėl šios iniciatyvos, nei jos sprendimui imtis veiksmų tuo atveju, jei iniciatyva susilauks būtino palaikymo.

Tam, kad dėl šios Europos piliečių iniciatyvos būtų pradėtas Europos Sąjungos politikos formavimas, reikia, kad Europos Sąjungos piliečiai, gyvenantys bent 7 skirtingose valstybėse narėse, ir sulaukę amžiaus, nuo kurio galima balsuoti Europos Sąjungos Parlamento rinkimuose, per vienerius metus surinktų ne mažiau kaip vieną milijoną Europos Sąjungos piliečių parašų, palaikančių šią iniciatyvą.

Kiekvienoje iš 7 valstybių narių iniciatyvą turi pasirašyti tam tikras minimalus reglamente nustatytas piliečių skaičius. Lietuvai numatytas minimalus pritarimo pareiškimų skaičius – 7 755. 

Plačiau apie Europos piliečių iniciatyvą Raginame veikti, kad aplinkos apsaugos klausimas būtų įtrauktas į visų sričių politiką".

Išreikšti palaikymą kitoms Europos piliečių iniciatyvoms galima ČIA.

Lietuvoje už Europos Sąjungos piliečių iniciatyvų koordinavimą yra atsakinga Vyriausioji rinkimų komisija.

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt