Seime įteisinta galimybė saugiai balsuoti savivaldybių tarybų rinkimų metu

2021-01-12

Sausio 12 d. Seime priimtos Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisos, numatančios galimybes Lietuvos piliečiams saugiai balsuoti renkant savivaldybių tarybų narius ir merus ekstremaliosios padėties laikotarpiu, karantino sąlygomis ar kitais atvejais. Vadovaudamasi jomis, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) organizuos š. m. balandžio 11 d. vyksiančius Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimus.

Seime įteisinta galimybė saugiai balsuoti savivaldybių tarybų rinkimų metu

Įstatymo pataisos priimtos už jas balsavus 108 parlamentarams, nė vienam nebalsavus prieš.  8 Seimo nariai balsuodami susilaikė.  

Pataisos numato, kad įvedus nepaprastąją padėtį, paskelbus ekstremaliąją situaciją ar ekstremalųjį įvykį visoje Lietuvoje arba jos dalyje arba Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo nustatytais atvejais ir tvarka paskelbus karantiną, kai įstatymo nustatytais atvejais ir tvarka laikinai apribojama asmenų judėjimo laisvė arba nustatomi kiti ribojimai ir kai yra pagrindas manyti, kad visoje Lietuvos teritorijoje ar savivaldybėse dėl rinkėjų galimybės atvykti balsuoti ribojimo nėra galimybės organizuoti rinkimų įprasta tvarka arba gali kilti grėsmė rinkimų organizavimui ir vykdymui, balsavimo patalpose balsuojantys rinkėjai turi būti aprūpinami būtinosiomis apsaugos priemonėmis. 

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas taip pat papildytas balsuoti namuose turinčių teisę asmenų sąrašu, įtraukiant į jį neįgaliuosius namuose slaugančius ar juos prižiūrinčius asmenis bei saviizoliacijoje esančius rinkėjus. Abi šios asmenų grupės turės pateikti prašymus dėl leidimo  balsuoti namuose. 

Taip pat nustatyta, kad VRK sprendimu balsavimas rinkimų dieną rinkimų apylinkėse, į kurių rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų skaičius siekia daugiau kaip 3 tūkst., gali vykti toje apylinkėje papildomai įrengtoje ir balsuoti pritaikytoje patalpoje. Tvarka, kaip tokios rinkimų apylinkėse gyvenantys rinkėjai bus informuojami apie galimybę balsuoti papildomoje balsavimo patalpoje, kaip vyks rinkimai ir balsų skaičiavimas, bus nustatoma VRK sprendimais. 

Plačiau skaitykite ČIA.

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt