Europos piliečių iniciatyva dėl tautinių ir kalbinių mažumų apsaugos sulaukė palaikymo Europos institucijose

2021-01-19

Europos Komisija (EK) informuoja sureagavusi į Europos piliečių iniciatyvą „Minority Safepack – milijonas parašų už įvairovę Europoje", kuria yra siekiama pagerinti tautinėms ir kalbinėms mažumoms priklausančių asmenų apsaugą bei puoselėti kultūrų ir kalbų įvairovę Europos Sąjungoje.

Europos piliečių iniciatyva dėl tautinių ir kalbinių mažumų apsaugos sulaukė palaikymo Europos institucijose

Iniciatyvos organizatoriai, surinkę 1 128 422 galiojančius pritarimo parašus iš 11 valstybių narių piliečių, šią iniciatyvą oficialiai pateikė EK 2020 m. sausio 10 d. Tai penktoji sėkminga iniciatyva, kurią savo parašais parėmė daugiau kaip vienas milijonas piliečių visoje Europos Sąjungoje. 

2020 m. vasario 5 d. iniciatoriai susitiko su EK. Praėjusį rudenį iniciatyva buvo pristatyta Europos Parlamente vykusiame viešame svarstyme. Vėliau EK dėl minėtos iniciatyvos turėjo per tris mėnesius priimti komunikatą ir jame pateikti savo teisines ir politines išvadas.

Praėjusių metų pabaigoje, gruodžio 14 d., iniciatyva buvo aptarta Europos Parlamento plenarinėje sesijoje, o po trijų dienų – Europos Parlamentas jai išreiškė pritarimą.

EK įvertino iniciatyvos pasiūlymus pabrėždama, kad įsitraukimas ir pagarba didelei Europos kultūros įvairovei yra vienas iš EK prioritetų ir tikslų.

„Ši penktoji sėkminga Europos piliečių iniciatyva rodo, kad Europos piliečiai yra nusiteikę ryžtingai ir nori dalyvauti viešose diskusijose dėl Europos Sąjungos politikos formavimo. Pagarba mažumoms priklausančių asmenų teisėms yra viena iš pagrindinių Europos Sąjungos vertybių, todėl Europos Komisija yra įsipareigojusi skatinti šią politiką", - teigė už vertybes ir skaidrumą atsakinga EK pirmininko pavaduotoja Vera Jourová.

Lietuvoje už Europos Sąjungos piliečių iniciatyvų koordinavimą yra atsakinga Vyriausioji rinkimų komisija.

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt