Pasaulinės rinkimų dienos proga – pilietiškumo pamoka Radviliškio gimnazistams

2021-02-04

Vasario 4 d., minėdama Pasaulinę rinkimų dieną, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) surengė tris nuotolines pamokas Radviliškio krašto gimnazistams.

Pasaulinės rinkimų dienos proga – pilietiškumo pamoka Radviliškio gimnazistams

Šiai progai paminėti, bei atsižvelgiant į tai, kad 2021 m. balandžio 11 d. vyks Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimai, VRK pakvietė apie 330 vyriausiųjų klasių moksleivių į nuotolines pilietiškumo pamokas apie demokratinius rinkimus. 

Pamokos surengtos Radviliškio rajono Baisogalos, Šiaulėnų M. Šikšnio, Grinkiškio J. Poderio, Sidabravo, Šeduvos ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijų moksleiviams. 

Jų metu VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė pasakojo apie rinkimų organizavimo iššūkius, motyvaciją ateiti balsuoti ir kiekvieno piliečio balso reikšmę priimant svarbius valstybei sprendimus. 

„Pirmuosius kartus balsuojantys jauni žmonės yra labai svarbi rinkėjų dalis, todėl džiaugiamės, kad į mūsų kvietimą atsiliepė toks gausus būrys Radviliškio krašto gimnazistų. Suprantame, kaip svarbu didinti jaunų žmonių supratimą apie valstybei svarbius demokratinius procesus, auginti stiprią pilietišką visuomenę ir matome didelę prasmę ugdyti jaunimo politinį raštingumą ir paskatinti aktyviai dalyvauti rinkimų procesuose", teigė VRK pirmininkė. 

Pasaulinė rinkimų diena minima pirmąjį vasario ketvirtadienį. Idėja šią dieną paskelbti rinkimų organizatorių profesine švente buvo pasiūlyta 2005 m. Vengrijoje vykusioje Pasaulio rinkimų organizatorių konferencijoje, kurią surengė Europos rinkimų organizatorių asociacija (ACEEEO). Ilgametė šios organizacijos narė yra ir Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija. 

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt