Radviliškio rajono savivaldybės rinkimų komisijų nariams surengti mokymai

2021-03-05

Artėjant Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) surengė nuotolinius mokymus už šių rinkimų procesus atsakingiems rinkimų komisijų nariams.

Radviliškio rajono savivaldybės rinkimų komisijų nariams surengti mokymai

Kovo 2 d. surengtuose mokymuose „Skaidrių ir sąžiningų rinkimų principai ir teisiniai pagrindai" rinkimų komisijų nariams, atsakingiems už Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų organizavimą, buvo pristatyti politinės reklamos žymėjimo bei stebėsenos aspektai, paaiškinti būdai, kaip vykdyti politinės reklamos pažeidimų tyrimus.

Šių mokymų metu taip pat kalbėta apie kovą su galimomis korupcijos apraiškomis rinkimuose, išaiškinta, kaip atlikti rinkėjų papirkimo tyrimus. Komisijų nariai apmokyti, kaip užtikrinti asmens duomenų saugumą rinkimų proceso metu VRK informacinėse sistemose. Pristatytas rinkimų stebėtojų vaidmuo užtikrinant rinkimų proceso skaidrumą.  

Kovo 5 d. surengti mokymai „Kibernetinis saugumas rinkimuose: skaidrūs rinkimų rezultatai", jų metu Nacionalinio kibernetinio saugumo centro ir VRK informacinių sistemų ekspertai rinkimų komisijų narius apmokė, kokių priemonių imtis siekiant išvengti galimų kibernetinių incidentų bei užtikrinti kibernetinį saugumą rinkimų proceso metu.

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimai vyks balandžio 11 d.

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt