Sudarytas statistinio kandidato į Radviliškio rajono merus portretas

2021-03-12

Kovo 12 d., likus 30 dienų iki naujų Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei skelbia registruotų kandidatais į Radviliškio rajono merus asmenų sąrašą. Jame – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą ir kt.

Sudarytas statistinio kandidato į Radviliškio rajono merus portretas

Informacija apie šiuos duomenis yra prieinama viešai. Ją galite rasti VRK interneto svetainėje.

Remiantis čia skelbiamais duomenimis, sudarytas statistinio kandidato į Radviliškio rajono merus portretas. 

Dalyvauti 2021 m. balandžio 11 d. vyksiančiuose rinkimuose VRK sprendimu užregistruoti 7 kandidatai, 6 vyrai ir viena moteris.

Visų kandidatų amžiaus vidurkis siekia 49 metus ir 1 mėnesį. Vyriausiam šiuose rinkimuose kandidatuojančiam asmeniui – 63-eji, jauniausias yra sulaukęs 35 metų amžiaus.

Kartu su pareiškiniais dokumentais kandidatai į Radviliškio rajono merus privalėjo pateikti VRK savo turto ir pajamų deklaracijų išrašus. Visų kandidatų turtas, vertybiniai popieriai ir piniginės lėšos kartu sudėjus siekia 1 941 887 eurus.

Padalinus bendrą visų 7 kandidatų turto sumą ir išvedus vidurkį, išeitų, kad vidutiniškai vienas į Radviliškio rajono merus kandidatuojantis asmuo disponuoja 277 412 eurų turtu, kurį sudaro privalomas registruoti turtas, vertybiniai popieriai, meno kūriniai, juvelyriniai dirbiniai ir piniginės lėšos.

Daugiausiai turto turintis kandidatas disponuoja 759 760 eurų turtu, mažiausiai – 25 tūkst. eurų.

Teikdami pareiškinius dokumentus VRK, 5 kandidatai nurodė turintys aukštąjį išsilavinimą, vienas – aukštesnįjį ir vienas vidurinį išsilavinimą. Visi 7 kandidatai savo anketose nurodė mokantys rusų kalbą, 5 gali kalbėti angliškai, o vienas pažymėjo mokantis vokiečių kalbą.

Nors duomenys apie šeiminę padėtį ir vaikų skaičių nėra privalomi teikti kandidatų anketose, kandidatai į Radviliškio rajono merus galimai jautė pareigą informuoti rinkėjus ir apie šią savo biografijos dalį. Savo anketose 5 kandidatai nurodė, kad yra susituokę, o 2 – išsiskyrę. 5 kandidatai įrašė turintys po du vaikus, vienas turi 3 vaikus ir vienas nurodė turintis vieną vaiką.

VRK pateiktuose dokumentuose beveik visi kandidatai nurodė laisvalaikiu besidomintys turizmu ir kelionėmis. 5 iš 7 savo anketose kaip pomėgį įrašė sportą. Keletas kandidatų domisi kultūros paveldu, grožine ir moksline literatūra, fotografija ir verslo plėtros naujovėmis.

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt