Verta žinoti Radviliškio rajono savivaldybės rinkėjams: kada ir kur balsuoti?

2021-04-01

Šią savaitę Radviliškio rajono savivaldybės rinkėjams baigiami platinti pranešimai apie rinkimus. Dėl pernai pasikeitusios tvarkos, šie pranešimai nebeteikiami asmeniškai, o paliekami rinkėjų pašto dėžutėse, todėl Radviliškio rajono savivaldybės gyventojai yra maloniai prašomi patikrinti savo pašto dėžutes.

Verta žinoti Radviliškio rajono savivaldybės rinkėjams: kada ir kur balsuoti?

Artėjant Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimams informuojame, kur ir kada atvykti balsuoti: 

  • balsavimas iš anksto vyks balandžio 7-8 dienomis, nuo 8 ryto iki 20 valandos vakaro. Radviliškio miesto kultūros centre, Maironio g. 10, Radviliškyje; 
  • balsavimas specialiuose punktuose bus organizuojamas balandžio 7-9 dienomis sveikatos priežiūros įstaigose, globos namuose, įkalinimo vietose ir kt.; 
  • balsavimas namuose vyks balandžio 9-10 dienomis. Jo metu balsuos rinkėjai, turintys teisę balsuoti namuose: neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys ar juos prižiūrintys asmenys, dėl ligos laikinai nedarbingi žmonės, sulaukę 70 metų ir vyresni asmenys bei rinkėjai, esantys saviizoliacijoje dėl Covid19 ir pateikę prašymus balsuoti namuose; 
  • balsavimas rinkimų dieną vyks balandžio 11-ąją – pagrindinę Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų dieną, kai rinkėjai balsuos savo apylinkėje nuo 7 ryto iki 20 valandos vakaro. 

Kurioje apylinkėje balsuoti, rinkėjai gali sužinoti elektroninių paslaugų portale www.rinkejopuslapis.lt. Įvedus savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresą, bus pateikiama informacija, kuriai rinkimų apylinkei rinkėjas yra priskirtas. 

Primename, kad Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose balsuoti turi teisę tik tie rinkėjai, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Radviliškio rajono savivaldybėje likus 90 dienų iki rinkimų, t. y. iki š. m. sausio 11 dienos. 

Bet kurio balsavimo metu rinkėjui užteks turėti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kuriame yra nuotrauka ir asmens kodas – pasą, asmens tapatybės kortelę, vairuotojo ar pensininko pažymėjimą. Taip pat maloniai prašoma rinkėjų dėvėti veidą ir nosį dengiančias apsaugos priemones bei atsinešti savo rašiklius. 

Daugiau informacijos apie rinkimus galima rasti www.vrk.lt.

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt