Priminimas viešosios informacijos skleidėjams pateikti deklaracijas dėl skleidžiamos politinės reklamos

2021-04-01

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų politinės kampanijos laikotarpiu viešosios informacijos rengėjai ar skleidėjai nuolat privalo pildyti viešosios informacijos rengėjo ar skleidėjo deklaracijas.

Priminimas viešosios informacijos skleidėjams pateikti deklaracijas dėl skleidžiamos politinės reklamos

Minėtose deklaracijose turi būti nurodyti duomenys apie paskleistą politinę reklamą, kurie turi būti pateikiami VRK ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo jos paskleidimo dienos. 

Galutinė politinės kampanijos laikotarpiu viešosios informacijos rengėjo ar skleidėjo deklaracija elektroninėmis ryšių priemonėmis VRK turi būti pateikta ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo rinkimų ir pakartotinių rinkimų galutinių rezultatų paskelbimo dienos. Ne politinės kampanijos laikotarpiu viešosios informacijos rengėjo ar skleidėjo deklaracija VRK turi būti pateikta ne vėliau kaip per vieną mėnesį pasibaigus kalendoriniams metams.  

Ši pareiga numatyta Lietuvos Respublikos politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo 16 straipsnio 7 dalyje. 

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimai vyks balandžio 11 dieną. 

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt