Balandžio 10 d., 1 val. nakties, prasideda agitacijos draudimo laikotarpis

2021-04-09

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad rinkimų agitacija, nepaisant jos būdų, formų ir priemonių, draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios.

Balandžio 10 d., 1 val. nakties, prasideda agitacijos draudimo laikotarpis

Draudimas galioja nuo 2021 m. balandžio 10 d. 1 val. nakties iki balsavimo Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose pabaigos balandžio 11 d. 20 val. Agitacijos draudimo laikotarpio ribojimai taikomi taip pat ir socialiniuose tinkluose skleidžiamai politinei reklamai.

Draudžiama visą rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, išskyrus išorinę politinę reklamą, iškabintą iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui. Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu jokių vaizdinių ir garsinių rinkimų agitacijos priemonių (išskyrus tas, kurias išleido Vyriausioji rinkimų komisija) negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

Informacija apie vykstančius rinkimus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už ar prieš kandidatą ar kandidatų sąrašą, nėra laikoma rinkimų agitacija.

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu politinės kampanijos dalyviai socialiniuose tinkluose:

  • neturėtų atlygintinai skelbti jokių įrašų, įskaitant apmokėtus iki agitacijos draudimo pradžios;
  • neturėtų skelbti naujų agitacinio turinio įrašų, įskaitant kvietimą į rinkimus ar raginimą nedalyvauti rinkimuose;  
  • neturėtų keisti asmeninės paskyros nuotraukos ir viršelio į naują foto ar vaizdo informaciją su agitaciniais elementais, neturėtų atlikti jokių veiksmų (pvz., aktyviai komentuoti prie kitų įrašų), kurie naujai keltų susidomėjimą kandidatu;
  • turėtų atsisakyti informacijos apie rinkimų dienos renginius, kuriais išreiškiamas palaikymas ar žadama konkrečiu būdu balsuoti;
  • neprivalo pašalinti iki rinkimų agitacijos draudimo pradžios paskelbtų įrašų, tačiau neturėtų dirbtinai kelti susidomėjimą jais (pvz. komentuoti ankstesnių įrašų, naujai dalintis jais, ir pan.). 

Rinkėjams šis politinės agitacijos draudimo laikotarpis taip pat galioja, todėl jie: 

  • neturėtų agituoti už politinės kampanijos dalyvius, įvardindami konkrečius kandidatus ar juos iškėlusias partijas;
  • neturėtų dalintis agitaciniais kitų asmenų įrašais; 
  • neturėtų keisti asmeninės paskyros nuotraukos ir viršelio į paskyrą su agitaciniais elementais už konkretų kandidatą ar politinę partiją. 

VRK ragina piliečius, pastebėjusius galimus politinės reklamos pažeidimus, pranešti el. paštu rinkim@vrk.lt.

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt