Preliminarūs Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų rezultatai

2021-04-11

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose nė vienas iš pirmajame rinkimų ture dalyvavusių kandidatų nesurinko Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme nustatytos balsų daugumos.

Preliminarūs Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų rezultatai

Dėl šios priežasties balandžio 25 d. bus organizuojamas pakartotinis balsavimas.

Jame varžysis du pirmajame rinkimų ture daugiausiai rinkėjų balsų surinkę kandidatai.

Preliminariais duomenimis, daugiausiai  rinkėjų balsų surinko Jolanta Margaitienė ir Vytautas Simelis.  

 

 

Primename, kad Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad išrinktu laikomas tas kandidatas, kuris pirmojo balsavimo metu gavo daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų, jeigu rinkimuose dalyvavo ne mažiau kaip 40 procentų į savivaldybės rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų.

Tokiu atveju, jei rinkimuose dalyvavo mažiau kaip 40 procentų į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų, išrinktu laikomas tas kandidatas, kuris gavo daugiausia, bet ne mažiau kaip 20 procentų visų į savivaldybės rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų balsų.

Jeigu pirmąjį kartą balsuojant mero rinkimuose nė vienas kandidatas nesurenka reikiamos balsų daugumos, ne vėliau kaip po dviejų savaičių nuo balsavimo dienos, t. y. balandžio 25 d., rengiamas pakartotinis balsavimas dėl dviejų kandidatų į merus, gavusių daugiausia balsų pirmą kartą balsuojant. Pasibaigus pakartotiniam balsavimui išrinktu laikomas tas kandidatas į merus, kuris surenka daugiau balsų.

Dėl Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero posto varžėsi 7 kandidatai: Jurgis Baublys (Darbo partija), Aurimas Gaidžiūnas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Gediminas Lipnevičius (išsikėlęs pats), Jolanta Margaitienė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Kazimieras Račkauskis (Lietuvos socialdemokratų partija), Mantas Reutas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis) ir Vytautas Simelis (Lietuvos žaliųjų partija). 

Balsavimo rezultatai skelbiami ČIA. 

Rinkėjų aktyvumas rinkimų dieną 

 

 

 

 

 

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt