Patvirtinta naujos sudėties Vyriausioji rinkimų komisija

2021-05-18

Gegužės 18 d. Lietuvos Respublikos Seime patvirtinta naujos sudėties Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Patvirtinta naujos sudėties Vyriausioji rinkimų komisija

Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatyme įtvirtinta, kad Seimas Vyriausiąją rinkimų komisiją sudaro po eilinių ar pirmalaikių Seimo rinkimų praėjus ne mažiau kaip 140 ir ne daugiau kaip 200 dienų. 

VRK pirmininko kandidatūrą teikia Seimo Pirmininkas. Kitus VRK narius siūlo: Respublikos Prezidentas (du aukštąjį išsilavinimą turinčius asmenis); teisingumo ministras (du aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą turinčius asmenis); Lietuvos teisininkų draugija (du aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą turinčius asmenis). Šiuos VRK narius, kaip ir komisijos pirmininką, Seimas skiria slaptu balsavimu. 

Savo kandidatus teikia ir partijos, gavusios Seimo narių mandatus daugiamandatėje rinkimų apygardoje (asmenis, turinčius aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir darbo rinkimų ir referendumų komisijose, organizuojančiose ir vykdančiose Seimo, Respublikos Prezidento, savivaldybių tarybų rinkimus, rinkimus į Europos Parlamentą, referendumą, patirties). 

2021 m. gegužės 18 d. dėl VRK pirmininko bei narių, pasiūlytų Prezidento, teisingumo ministrės bei Lietuvos teisininkų draugijos, Seime vyko slaptas balsavimas. VRK pirmininke paskirta Jolanta Petkevičienė. VRK narių pozicijas užims Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos pasiūlyti Šarūnas Liekis ir Andrius Vaišnys; teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos pasiūlyta Inga Milašiūtė; Lietuvos teisininkų draugijos pasiūlyti Laura Martinaitytė ir Andrius Puksas. 

Seime patvirtinti ir kandidatai į VRK narius, kuriuos pateikė politinės partijos, gavusios Seimo narių mandatų daugiamandatėje apygardoje: Jolita Baušytė (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Martynas Čerkauskas (Laisvės partija), Olga Kilkinova (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija), Gitana Matiekuvienė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Justas Pankauskas (Lietuvos socialdemokratų partija), Jolanta Petrušauskienė (Darbo partija). 

Naujai sudarytos VRK narių ir pirmininkės priesaika numatyta gegužės 25 dieną. Jiems prisiekus pasibaigs nuo 2017 m. birželio dirbusios VRK įgaliojimai.  

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt