VRK primena deklaruoti politinės reklamos įkainius

2018-09-17

Vyriausioji rinkimų komisija (toliau – VRK) primena, kad politinės kampanijos laikotarpiu viešosios informacijos rengėjai ar skleidėjai politinę reklamą gali skleisti tik pagal visiems politinės kampanijos dalyviams vienodus įkainius ir sąlygas, pateiktus VRK.

VRK primena deklaruoti politinės reklamos įkainius
2019 metais vyks treji rinkimai: kovo mėnesį – savivaldybių tarybų rinkimai, gegužės mėnesį – Respublikos Prezidento rinkimai ir rinkimai į Europos Parlamentą.
 
Deklaruoti įkainiai galioja neribotą laiką, t. y. iki tol, kol viešosios informacijos rengėjo ar skleidėjo atstovas VRK informacinėje sistemoje įkainių nepakeičia arba nepašalina. Jeigu jau įmonė yra deklaravusi įkainius, deklaruoti iš naujo jų nereikia, nes jie yra galiojantys ir galios tiek 2019 m. vyksiantiems rinkimams, tiek dar tolimesniems rinkimams. Atkreiptinas dėmesys, kad svarbu ne tik deklaruoti aktualius įkainius, bet ir pašalinti nebeaktualius. Tai padaryti galima iki politinės kampanijos pradžios.
 
Politinės kampanijos laikotarpis prasideda paskelbus rinkimų datą. Preliminariai savivaldybių tarybų rinkimų politinė kampanija ir Respublikos Prezidento rinkimų ir rinkimų į Europos parlamentą politinės kampanijos turėtų prasidėti lapkričio mėnesį. 
 
Kviečiame artimiausiu metu deklaruoti naujus arba pakeisti ar pašalinti anksčiau deklaruotus įkainius. Svarbu įvertinti tai, kad anksčiau deklaruoti įkainiai gali būti pakeisti ar pašalinti tik su VRK sutikimu. VRK primena, tam, kad įkainių pakeitimai galiotų artimiausiai politinei kampanijai, iki tos politinės kampanijos pradžios dar turi įvykti VRK posėdis, kurio metu įkainių pakeitimai būtų patvirtinti ir įsigaliotų. 
 
Politinės reklamos įkainių deklaravimo klausimais konsultuoja VRK Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Rimantė Ivaškovaitė (el. paštas: rimante.ivaskovaite@vrk.lt).
 
 
 
Kontaktams: