Sprendimas dėl Lietuvos socialdemokratų partijos

2018-11-13

Lapkričio 13 dienos Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdyje buvo svarstoma pažyma dėl Lietuvos socialdemokratų partijos 2016 m. spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose finansavimo, pažeidžiant įstatymų nuostatas ir pristatytas sprendimo projektas.

Sprendimas dėl Lietuvos socialdemokratų partijos
VRK nuomone, pranešime nurodyta informacija iš dalies pasitvirtino. VRK nariai lapkričio 13 dienos posėdyje pripažino, kad Lietuvos socialdemokratų partijos 2016 m. Seimo rinkimuose kelti kandidatai apmokėjo ne tik už savo, bet ir už kitų partijos keltų kandidatų ar pačios partijos politinę reklamą.
Komisija taip pat pripažino, kad LSDP šiurkščiai pažeidė Politinių kampanijų finansavimo ir finansinės kontrolės įstatymą viršijusi 2016 m. Seimo rinkimų politinės kampanijos išlaidų limitą 20,59 proc.; nedeklaravusi  13,51 proc. limito politinės kampanijos išlaidų; politinės kampanijos finansavimo ataskaitoje pateikusi žinomai neteisingus duomenis.    
Posėdžio metu buvo nuspręsta 2018 m. antrojo pusmečio valstybės biudžeto asignavimų neskirti Lietuvos socialdemokratų partijai.
 
 
Kontaktams: