Ar aukų rinkimui galima naudoti mokėjimų surinkimo sistemas?

2018-11-28

Prasidėjus 2019 metų rinkimų politinėms kampanijoms, Vyriausiąją rinkimų komisiją pastaruoju metu pasiekia įvairūs paklausimai dėl rinkimų kampanijų finansavimo.

Ar aukų rinkimui galima naudoti mokėjimų surinkimo sistemas?
Vienas dažniausiai užduodamų klausimų – ar aukos politinėms kampanijoms gali būti aukojamos banko pavedimu, tačiau ne tiesiogiai į politinės kampanijos sąskaitą, o per mokėjimų surinkimo sistemas OPAY ir PAYSERA, kai yra užtikrinama galimybė nustatyti aukotojo tapatybę. 
 
Vyriausiosios rinkimų komisijos nuomone, aukos gali būti aukojamos panaudojant mokėjimų surinkimo sistemas, užtikrinančias galimybes nustatyti aukotojo tapatybę. Gautos aukos turi būti pervedamos į politinės kampanijos sąskaitą ir registruojamos politinės kampanijos finansavimo apskaitos žiniaraštyje Lietuvos Respublikos politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo numatytais terminais – per 10 darbo dienų. Kaip pajamas pagrindžiantys dokumentai turi būti pateikti ne tik politinės kampanijos sąskaitos išrašas, bet ir mokėjimo surinkimo sistemos ataskaita (išrašas) su aukotojų duomenimis. Gautos aukos verte laikoma aukotojo pervesta suma, o sistemos adminstravimo ir kiti mokesčiai laikomi politinės kampanijos dalyvio išlaidomis.
 
       
Kontaktams: