Grąžinami Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų užstatai

2018-01-24

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) priėmė sprendimą dėl rinkimų užstatų, kurie buvo sumokėti 2017 m. rugsėjo 10 d. Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų kandidatų, grąžinimo.

Grąžinami Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų užstatai

Pasibaigus politinės kampanijos laikotarpiui, VRK grąžina rinkimų užstatą jį sumokėjusiai partijai arba asmeniui. Rinkimų užstatas, po rinkimų, yra grąžinamas ne visoms jį sumokėjusioms partijoms ar kandidatams, o tiems kandidatams, kurie rinkimuose surinko ne mažiau kaip 3 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų, Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatyme nustatytais terminais pateikė politinės kampanijos finansavimo ataskaitą, jos priedus bei išlaidas ir pajamas pagrindžiančius dokumentus, nepažeidė Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 6 straipsnio arba šiurkščiai nepažeidė Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo.

Iš Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose sumokėtų 6 582, 40 Eur rinkimų užstatų, juos sumokėjusioms politinėms partijoms ar jį sumokėjusiems asmenims (viso aštuoni savarankiški politinės kampanijos dalyviai), penkiems politinės kampanijos dalyviams VRK nusprendė grąžinti 4 114,00 Eur rinkimų užstatų.

Likusiems trims politinės kampanijos dalyviams, tai yra, save išsikėlusiam kandidatui Gintarui Skamaročiui, Partijai Tvarka ir teisingumas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, rinkimų užstatų už kandidatų į Marijampolės savivaldybės tarybos narius – merus įregistravimą atidėtas, kol nepasibaigs tyrimai dėl galimai padarytų pažeidimų.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6942
el. p.: komunikacija@vrk.lt