Patikrinus Marijampolės mero rinkimų politinės kampanijos finansavimo ataskaitas, rasta pažeidimų

2018-02-05

Vyriausioji rinkimų komisija, vadovaudamasi Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo (Įstatymas) nuostatomis ir atsižvelgdama į Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus pažymą „Dėl 2017 m. rugsėjo 10 d. vykusių naujų Marijampolės savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų politinės kampanijos finansavimo ataskaitų pateikimo ir patikrinimo", nusprendė pripažinti, kad:

Patikrinus Marijampolės mero rinkimų politinės kampanijos finansavimo ataskaitas, rasta pažeidimų

1. Lietuvos centro partijos kandidatas Gediminas Akelaitis, Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatė Irena Lunskienė ir išsikėlęs kandidatas Algis Žvaliauskas įgydami turtinių prievolių neužsiregistravus savarankiškais politinės kampanijos dalyviais pažeidė Įstatymo 3 straipsnio 6 dalį.

2. Išsikėlę kandidatai Algis Žvaliauskas, Gintaras Skamaročius ir Lietuvos centro partijos kandidatas Gediminas Akelaitis pavėluotai paviešindami aukas pažeidė Įstatymo 10 straipsnio 6 dalį.

3. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir išsikėlęs kandidatas Gintaras Skamaročius, sumokėdami išlaidas už politinę reklamą socialiniame tinkle Facebook iš asmeninės (ne iš politinės kampanijos) banko sąskaitos, pažeidė Įstatymo 14 straipsnio 1 dalį.

Su VRK sprendimu galima susipažinti Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS).

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt