Vyriausiosios rinkimų komisijos nariai stebėjo rinkimus Armėnijoje

2018-12-10

Surengti Parlamento rinkimus Armėnijos Respublikoje buvo numatyta 2022 metais, tačiau premjeras N. Pašinianas š. m. spalio mėnesį atsistatydino iš posto ir vadovaujantis šalies įstatymais buvo paskelbti pirmalaikiai parlamento rinkimai.

Vyriausiosios rinkimų komisijos nariai stebėjo rinkimus Armėnijoje
Vyriausiosios rinkimų komisijos nariai Vilius Semeška ir Andrius Puksas stebėjo pirmalaikius Armėnijos Parlamento rinkimus.
Dėl 101 vietos Armėnijos Parlamente varžėsi devynios politinės partijos ir dvi partijų koalicijos. Kad patektų į parlamentą, partijai reikėjo gauti mažiausiai 5 proc., o partijų koalicijai – 7 proc. balsų.
Rinkimuose dalyvavo 1444 kandidatai. Buvo suformuotos 28 apygardų rinkimų komisijos ir 2010 balsavimui skirtų rinkimų apylinkių. Nustatytas didžiausias Armėnijos Parlamento rinkimų politinės kampanijos išlaidų dydis vienam dalyviui yra 1 mln. JAV dolerių.
Pasibaigus rinkimams į Armėnijos Parlamentą yra viešinami rinkėjų sąrašai ir viešai skelbiami dalyvavusieji rinkimuose, tai, kaip pastebėjo rinkimus stebėję VRK nariai, yra kritikuojama tarptautinių stebėtojų.
 
Armėnijos Centrinė rinkimų komisija pranešė, jog partijų koalicija „Mano žingsnis" surinko 61,64 proc., partija „Klestinti Armėnija" – 13,57 proc., „Dašnakcutiun" – 9,81 proc., „Šiesi Armėnija" – 6,45 proc. balsų. Pastarajame Parlamente dominavusiai buvusio prezidento Seržo Sargsiano vadovaujamai Respublikonų partijai kol kas suskaičiuota 4,23 proc. balsų. Ši ir kitos iš devynių rinkimuose dalyvavusių partijų ir dviejų partijų koalicijų kol kas neperžengia 5 proc. partijoms ir 7 proc. partijų koalicijoms nustatyto barjero. 
Komisija patvirtino, jog rinkėjų aktyvumas buvo 48,63 procento.
 
Kontaktams: