Mokymai Vyriausiosios rinkimų komisijos nariams

2018-12-06

Gruodžio 6 dieną Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos nariams buvo surengti mokymai, skirti rinkimų organizavimo klausimams aptarti.

Mokymai Vyriausiosios rinkimų komisijos nariams
Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė dalyvius supažindino su rinkimų organizavimo grafikais. Susirinkusiems dalyviams išsamiai pasakojo apie kuratorių teises ir pareigas, dažniausiai pasitaikančius rinkimų įstatymų pažeidimus ir kaip elgtis juos pastebėjus, kaip ir kada surašyti administracinio nusižengimo protokolą. Taip pat mokymų dalyvius informavo apie rinkimų organizavimo praktiką užsienio valstybėse.
Rinkimų organizavimo procesą, rinkimų komisijų ir rinkimų dalyvių funkcijas bei veiksmus susirinkusiems mokymų dalyviams pristatė Vyriausiosios rinkimų komisijos Rinkimų organizavimo skyriaus vedėja Reda Daniškevičiūtė. 
Mokymų metu Vyriausiosios rinkimų komisijos Finansų skyriaus vedėja Danguolė Jakštienė dalyviams pasakojo apie savivaldybių rinkimų komisijų disponavimo jiems skirtu biudžetu kontrolės vykdymą ir teisėtumo užtikrinimą. 
Išsamiai apie rinkimų dienos monitoringą VRK informacinėje sistemoje ir duomenų saugumo užtikrinimą dalyvius supažindino Vyriausiosios rinkimų komisijos Mokymų ir komunikacijos skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Mizaras ir Kompiuterinių technologijų skyriaus vyriausiasis specialistas Šarūnas Gurinskas. 
 
Kontaktams: