Europoje minima Europos piliečių iniciatyvos diena

2018-04-10

Šiandien Briuselyje minima Europos piliečių iniciatyvos diena. Organizuojamoje konferencijoje Europos piliečių iniciatyvų organizatoriai ir suinteresuotosios šalys dalinsis patirtimi ir aptars problemas, su kuriomis susiduria iniciatyvų organizatoriai. Šiuo renginiu siekiama pabrėžti bendradarbiavimo ir bendros atsakomybės už aktyvaus pilietiškumo skatinimą svarbą.

Europoje minima Europos piliečių iniciatyvos diena

Europos Sąjungos piliečių iniciatyva startavo 2012 m. balandžio 1 dieną. Nuo šios dienos Europos Sąjungos (ES) piliečiams suteikiama teisė tiesiogiai dalyvauti formuojant ES politiką. Piliečių iniciatyva, nustatyta Lisabonos sutartyje, leidžia 1 mln. piliečių per vienerius metus, iš bent ketvirčio ES valstybių narių prašyti Europos Komisijos pateikti pasiūlymus dėl teisės aktų tose srityse, kurios priklauso jos kompetencijai. Įvedus tiesioginės demokratijos elementus, ES piliečiai įgyja tokias pat teisėkūros iniciatyvos teises kaip ir Europos Parlamentas bei ES Taryba. Sėkmingos iniciatyvos organizatoriai dalyvauja Europos Parlamento viešajame svarstyme, kur Komisija per 3 mėnesius turi patikrinti iniciatyvą ir priimti dėl jos sprendimą.

Šiuo metu pasirašomos Komisijos registruotos piliečių iniciatyvos, kurioms ir Lietuvos Respublikos piliečiai taip pat turi teisę pritarti yra: „Retaining European Citizenship" („Europos pilietybės išsaugojimas"); „Sumažinkime ES skaldančius darbo užmokesčio ir ekonominius skirtumus!"; „Stop Extremism" („Stop ekstremizmui"); „STOP TTIP" – kviečiama Europos Sąjungos ir valstybių narių institucijas stabdyti derybas su JAV dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės; „We are a welcoming Europe, let us help!", skirta apsaugoti ne ES piliečius ir suteikti jiems visokeriopą pagalbą.

Platesnę informaciją apie tai, kas yra piliečių iniciatyva, kaip parašu jai pritarti ar kaip inicijuoti savo iniciatyvą rasite ČIA.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt