Teismas atmetė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio skundą

2018-05-11

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija išnagrinėjo administracinę bylą pagal politinės partijos Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (Liberalų sąjūdis) skundą, kuriame prašoma panaikinti Vyriausiosios rinkimų komisijos (Komisija) 2018 m. kovo 15 d. sprendimą Sp-24 „Dėl Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio 2016 m. Seimo rinkimų politinės kampanijos finansavimo iš neteisėto finansavimo šaltinio" ir skundą nusprendė atmesti.

Teismas atmetė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio skundą

Nagrinėjamoje byloje ginčas kilo dėl Komisijos sprendimo, kuriuo VšĮ „Laisvės studijų centras" organizuotos diskusijos „Lietuvos finansų realybė ir sprendimai ateičiai", „Ar Lietuvoje įmanoma sukurti „Google" dydžio įmonę?" pripažintos neteisėta parama Liberalų sąjūdžio 2016 m. Seimo rinkimų politinei kampanijai, jų rengimo kaina pripažinta šios kampanijos išlaidomis bei pripažinta, kad nenurodęs šių išlaidų bei išlaidų  savo rengtoms diskusijoms „Mokytojas – svajonių profesija" ir „Žalia Lietuva: kaip gyvensime po 10 metų?" politinės kampanijos finansinėje ataskaitoje Liberalų sąjūdis pažeidė Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatyme (Finansavimo įstatymas) įtvirtintus reikalavimus.
Liberalų sąjūdis nesutiko su šiame sprendime nurodytų faktinių aplinkybių teisiniu kvalifikavimu, ginčijo jo teisėtumą remdamasis sprendimo priėmimo procedūrą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimais ir nurodė, kad sprendimu pažeidžiami nekaltumo prezumpcijos ir non bis in idem (negalima du kartus bausti už tą patį teisės pažeidimą) principai.
Teisėjų kolegija konstatavo, jog Komisija nepadarė procedūrinių pažeidimų ir sprendimas buvo priimtas objektyviai įvertinus visas reikšmingas aplinkybes. Ginčijamame sprendime nustatytos faktinės aplinkybės yra kvalifikuotos tinkamai, pagal jame nurodytas Finansavimo įstatymo nuostatas ir skundą atmetė kaip nepagrįstą. Sprendimas neskundžiamas.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt