Konstatuota, kad surinktų duomenų nepakanka pripažinti, kad VšĮ „Demokratinės politikos institutas" vykdyti mokymai yra susiję su TS-LKD

2018-05-24

Gegužės 24 d., Vyriausioji rinkimų komisija (Komisija) priėmė sprendimą dėl renginio „TS-LKD savivaldybininkų rudens forumas 2017" ir kitų VšĮ „Demokratinės politikos institutas" organizuotų renginių.

Konstatuota, kad surinktų duomenų nepakanka pripažinti, kad VšĮ „Demokratinės politikos institutas

Komisija, gavusi skundą, kad partijos Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) mokymus jau keletą metų finansuoja ne tik pati politinė partija, bet ir kiti juridiniai asmenys, nors Politinių partijų įstatymas tai draudžia, pradėjo tyrimą.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad TS-LKD, atlikus viešąjį pirkimą, su VšĮ „Demokratinės politikos institutas" (DPI) 2017 metų gegužės mėnesį pasirašė sutartį dėl forumo organizavimo paslaugų pirkimo. Pagal šią sutartį DPI 2017 m. rugsėjo 30 – spalio 1 d. suorganizavo „TS-LKD savivaldybininkų rudens forumą 2017". TS-LKD už šio forumo organizavimą sumokėjo 6 159,85 Eur. Komisija, atsižvelgdama į tyrimą atlikusių asmenų  išvadą, nusprendė, kad TS-LKD nepažeidė Politinių partijų įstatymo nuostatų dėl politinių partijų finansavimo.

Komisija rekomendavo TS-LKD, siekiant užtikrinti politinių partijų finansavimo skaidrumą ateityje, rašytinėse sutartyse vengtų punktų, leidžiančių užduotis formuluoti žodžiu.

Tyrimą vykdžiusios darbo grupės išvadoje konstatuojama, kad DPI vykdė Politinės akademijos, Jaunųjų Vanagų akademijos ir Konservatyviosios minties akademijos mokymus. Taip pat buvo nustatyta, kad Seimo narys Mantas Adomėnas, save vadinantis projekto Politinė akademija rektoriumi, yra DPI dalininkas ir šios viešosios įstaigos organizuojamų mokymų lektorius. Vis tik, tyrimo metu nebuvo nustatyta, kad DPI yra įsteigta išimtinai TS-LKD narių. Susipažinusi su tyrimą vykdžiusios darbo grupės išvada, Komisija konstatavo, kad surinktų duomenų nepakanka pripažinti, kad DPI vykdyti Politinės akademijos mokymai – Jaunųjų Vanagų akademija ir Konservatyviosios minties akademija – yra susiję su TS-LKD ir yra skirti išimtinai šios partijos nariams ir jų reikmėms. Dėl šios priežasties Komisija neturėjo teisinio pagrindo konstatuoti, kad TS-LKD nesilaikė Politinių partijų įstatymo nuostatų dėl politinių partijų finansavimo ir jas pažeidė.

Seimo nariui Mantui Adomėnui ir TS-LKD buvo rekomenduota, skelbiant bet kokią informaciją apie organizuojamus ir vykdomus mokymus, užtikrinti skaidrumo principo laikymąsi ir garantuoti, kad skelbiama partijos informacija apie nurodytus mokymus būtų griežtai atskirta nuo bet kurios kitos skelbiamos informacijos apie mokymus, nesusijusius su partijos mokymais. Komisija VšĮ „Demokratinės politikos institutas" rekomendavo savo iniciatyva organizuojant mokymus ir, skelbiant apie juos informaciją, šių mokymų nesieti su jų neužsakiusiomis politinėmis partijomis.

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt