Patvirtinta rinkėjų informavimo apie nacionalinių ir Europos politinių partijų sąsajas ir jų remiamus kandidatus anketos forma

2018-05-24

Vyriausioji rinkimų komisija (Komisija), įgyvendindama Europos Komisijos š. m. vasario 14 d. priimtas rekomendacijas (Komisijos rekomendacijos) kaip 2019 m. Europos Parlamento rinkimuose iškelti Europos aspektą ir padaryti juos dar sklandesnius, 2018 m. gegužės 24 dieną patvirtino rinkėjų informavimo apie nacionalinių ir Europos politinių partijų sąsajas ir jų remiamus kandidatus anketos formą (anketa).

Patvirtinta rinkėjų informavimo apie nacionalinių ir Europos politinių partijų sąsajas ir jų remiamus kandidatus anketos forma

Komisija įpareigojo politines partijas, teiksiančias pareiškinius dokumentus 2019 m. pavasarį vyksiančiuose rinkimuose į Europos Parlamentą, pateikti anketą apie nacionalinių politinių partijų sąsajas su Europos politinėmis partijomis Komisijai, kuri jas planuoja skelbti savo interneto svetainėje.

Primename, kad Europos Komisijos rekomendacijose pažymima, jog ugdant Europos politinį sąmoningumą, skatinant rinkėjų aktyvumą ir reiškiant Sąjungos piliečių valią nepaprastai svarbus Europos politinių partijų vaidmuo. Jis galėtų įgyti dar daugiau svorio, jei Europos politinės partijos bendrautų su joms priklausančiomis nacionalinėmis partijomis bei pilietine visuomene ir padėtų suvokti su Europos ateitimi susijusius pasirinkimus ir atstovaujamų piliečių interesus. Pažymėta, kad valstybėms narėms ir Europos bei nacionalinėms politinėms partijoms tenka ypatinga atsakomybė už didesnį Europos Parlamento rinkimų demokratiškumą ir sklandumą.

Su 2018 m. vasario 14 d. priimtomis Europos Komisijos rekomendacijomis (ES) 2018/234, kaip 2019 m. Europos Parlamento rinkimuose iškelti Europos aspektą ir padaryti juos dar sklandesnius galima susipažinti ČIA.

 

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt